Pekin 2022: Natalia Maliszewska i Magdalena Czyszczoń znów z pozytywnymi wynikami testu na COVID-19

Zimowe

Polska nadzieja medalowa w short tracku Natalia Maliszewska i panczenistka Magdalena Czyszczoń ponownie uzyskały pozytywne wyniki testów na COVID-19 - ogłosił PKOl.

"Czwórka sportowców Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej #Pekin2022, którzy przebywają w izolacji, otrzymała w czwartek pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w organizmie. Dotyczy to też Natalii Maliszewskiej i Magdaleny Czyszczoń - poinformował PKOl na Twitterze.

 

 

Dzień wcześniej obie zawodniczki miały pierwszy negatywny test, z wykonanych po przylocie do Chin.

 

Maliszewska jest jedną z największych nadziei reprezentacji Polski na medal olimpijskich zmagań w Chinach. Na dystansie 500 m jest m.in. zdobywczynią Pucharu Świata (2018/19), srebrną medalistką mistrzostw świata (2018) i mistrzynią Europy (2019). W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie. Pierwsza runda zmagań na 500 m kobiet zaplanowana jest na sobotę 5 lutego, czyli dzień po ceremonii otwarcia igrzysk.

 

Jest ona w gronie czterech polskich sportowców, którzy z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19, uzyskanego po przylocie do Chin, musieli poddać się izolacji w wiosce olimpijskiej. Pozostali to panczeniści: Czyszczoń, Marek Kania i Natalia Czerwonka, która z tego powodu nie będzie chorążym polskiej ekipy na ceremonii otwarcia.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie