Liga Mistrzów: ZAKSA z drugą porażką

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z Lokomotiwem Nowosybirsk

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poniosła drugą porażkę w tej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem lepsi okazali się siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk. Lider PlusLigi przegrał z rosyjską drużyną 1:3 (18:25, 25:23, 17:25, 20:25)

Kędzierzynianie nie najlepiej weszli w ten mecz. Siatkarze klubu z Rosji od razu wyszli na prowadzenie. W pewnym momencie odskoczyli ekipie z PlusLigi na osiem punktów. Lokomotiw dominował na boisku. Nic zatem dziwnego, że ZAKSA przegrała pierwszego seta 18:25.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero pod koniec seta kędzierzynianom udało się wyjść na prowadzenie. Ich przeciwnicy nie chcieli jednak za darmo oddać tej części spotkania. Mimo to polska ekipa doprowadziła do wyrównania wyniku tego meczu, wygrywając drugiego seta 25:23.

Na początku kolejnej partii żaden z zespołów nie miał okazji, by odskoczyć przeciwnikom. Sytuacja zmieniła się w połowie seta. Lokomotiw zdobył pięć punktów z rzędu. Lider PlusLigi próbował jeszcze odrobić straty. Podopieczni Gheorghe Cretu nie potrafili znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę przeciwników. Trzecia część spotkania zakończyła się triumfem rosyjskiego zespołu 25:17.

Zespół z Nowosybirska po zwycięstwie w poprzedniej partii był w stanie złapać stabilną formę. Przeciwnicy kędzierzynian wygrali ostatniego seta 25:20.

Mimo porażki ZAKSA nadal ma szansę na awans do kolejnej fazy europejskiego turnieju. Zajmuje bowiem pierwsze miejsce w tabeli drugich drużyn.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (18:25, 25:23, 17:25, 20:25)