UAE Tour: Mark Cavendish wygrał drugi etap, Jasper Philipsen wciąż liderem

Brytyjski kolarz Mark Cavendish (Deceuninck-Quick-Step) wygrał 2. etap wyścigu UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Brytyjski kolarz Mark Cavendish (Deceuninck-Quick-Step) wygrał 2. etap wyścigu UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na finiszu wyprzedził Belga Jaspera Philipsena (Alpecin-Fenix), który pozostał liderem. Z Polaków najwyżej w poniedziałek był 56. Rafał Majka (UAE Team Emirates).

Rywalizacja sprinterów na całkowicie płaskim etapie okazała się bardzo zacięta, a przewaga Cavendisha na mecie minimalna. Trzecie miejsce zajął Niemiec Pascal Ackermann (UAE Team Emirates).

- Wiedziałem, że będzie to ciężki sprint ze względu na czołowy wiatr, a Mark okazał się szybszy. Jestem trochę zawiedziony, ale będę starał się dążyć do zwycięstwa na kolejnym sprinterskim etapie - powiedział Philipsen, któremu na pocieszenie pozostała koszulka lidera.

Dla wybitnego specjalisty sprintu, 36-letniego Cavendisha był to już 158. triumf w karierze.

Jadący w peletonie Majka osiągnął taki sam czas jak zwycięzca. Podobnie 92. na mecie Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious). Natomiast Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) ze stratą 1.53 zajął 124. miejsce.

W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków plasuje się Majka - jest 65., tracąc 16 sekund do lidera.

Zakończenie silnie obsadzonego wyścigu, zaliczanego do World Tour, w sobotę.

Wyniki 2. etapu, Hudayriat Island - Abu Zabi (176 km)