Liga Mistrzów: Patriotyczny gest Romana Jaremczuka po golu. "Bardzo się boję" (WIDEO)

Roman Jaremczuk po strzeleniu gola zademonstrował taką koszulkę.

Ukraiński piłkarz Benfiki Lizbona Roman Jaremczuk, ciesząc się z gola na 2:2 w środowym meczu Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam, zaprezentował koszulkę z olbrzymim trójzębem - herbem i symbolem niepodległości swojej ojczyzny.

Jaremczuk, który na boisku pojawił się w 72. minucie, gola zdobył 10 minut później. Celebrując go zaprezentował założoną pod meczowy trykot czarną koszulkę z herbem ojczyzny, który następnie ucałował. Zgodnie z przepisami za zdjęcie koszulki został ukarany żółtą kartką.

Pochodzący ze Lwowa 26-letni Jaremczuk od tego sezonu występuje w portugalskim zespole. Wcześniej grał m.in. w Dynamie Kijów i belgijskim KAA Gent.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Roman Yaremchuk (@r.yaremchuk)

Przekaz Jaremczuka w mediach społecznościowych opublikował m.in. jego kolega z reprezentacji Ukrainy Ołeksandr Zinczenko, dodając symbol bicepsa. Zawodnik Manchesteru City już we wtorek na swoim profilu napisał: "Nie zrezygnujemy z tego, co nasze! Chwała Ukrainie".

W nocy ze środy na czwartek prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w telewizyjny wystąpieniu rozpoczęcie "operacji specjalnej w Donbasie".

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny na terenie całego kraju. Ukraińskie MSZ informuje, że rosyjskie wojska z różnych kierunków atakują ukraińskie miasta, w tym od strony okupowanego Donbasu i Krymu. Ukraina korzysta ze swojego prawa do samoobrony, zgodnie z prawem międzynarodowym - głosi oświadczenie resortu.

W załączonym materiale wideo gol i gest Romana Jaremczuka w meczu z Ajaksem.