Piłkarz Borussii Moenchengladbach zginął w wypadku samochodowym

Piłka nożna
Piłkarz Borussii Moenchengladbach zginął w wypadku samochodowym
fot. Instagram
Tragiczna wiadomość dotarła do nas również zza zachodniej granicy...

Zaledwie 20-letni Jordi Bongard zginął w czwartek w wypadku samochodowym. O śmierci pomocnika młodzieżowej drużyny Borussii Moenchengladbach poinformował na Twitterze sam klub.

Bongard urodził się 21 września 2001 roku. W 2017 roku dołączył do Borussii Moenchengladbach i na przestrzeni pięciu lat bronił barw młodzieżowych drużyn klubu z Nadrenii Północnej-Wesfalii. W sumie, grający w środku pola zawodnik, wystąpił w 72 spotkaniach, w trakcie których strzelił 9 goli. Ponadto dwukrotnie wystąpił w młodzieżowej edycji Pucharu Niemiec. Niestety nie zdążył zadebiutować w pierwszej drużynie swojego klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Michał Kapias. Utalentowany pływak miał 22 lata

 

"Borussia jest pogrążona w smutku ze względu na śmierć naszego zawodnika, występującego w drużynie do lat 23, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym zeszłej nocy. W tym trudnym czasie składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego. Jordi pozostanie na zawsze w naszych wspomnieniach i sercach" - można przeczytać w poście zamieszczonym na twitterowym profilu Borussii Moenchengladbach.

 

 

Bongard był też młodzieżowym reprezentantem kraju - w kadrze U-17 wystąpił 7-krotnie, natomiast w drużynie U-18 dwa razy.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie