PŚ w strzelectwie: Polacy na czwartym, Polki na piątym miejscu

Reprezentacja Polski mężczyzn zajęła w Kairze czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej zawodów strzeleckiego Pucharu Świata w karabinie na 50 metrów z trzech postaw. Polkom przypadła w tej konkurencji piąta lokata.

Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) oraz Rafał Łukaszyk (Zawisza Bydgoszcz) przegrali mecz o trzecie miejsce z Norwegami Ole Martienm Halvorsenem, Henrikiem Larsenem i Jonem Hermannem Heggiem 6:16.

W finale Austriacy Thomas Mathis, Gernot Rumpler i Andreas Thum zwyciężyli Czechów Jirzego Privratsky'ego, Petra Nymbursky'ego oraz Filipa Nepejchala 16:6. Kolejne miejsca zajęły: Niemcy, Indie, Finlandia i USA.

Drużynie występującej w składzie: Agnieszka Nagay (Społem Łódź), Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) i Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) do zakwalifikowania się do czołowej czwórki, walczącej o miejsca na podium zabrakło dwóch punktów.

Pierwsza lokata przypadła Słowenkom (Ziva Dvorsak, Urska Kuharic i Klavdija Jerovsek), które pokonały w finale Amerykanki (Mary Carolynn Tucker, Sagen Maddalena i Katie Lorraine) 17:15.

Na trzecim miejscu sklasyfikowane zostały: Szwajcarki po wygraniu meczu z Niemkami 17:9. Kolejne lokaty za Polkami zajęły Norweżki, Austriaczki i Czeszki.