Strade Bianche: Tadej Pogacar zwycięzcą wyścigu

Tadej Pogacar z ekipy UAE Team Emirates wygrał w imponującym stylu w Sienie kolarski klasyk Strade Bianche, zaliczany do cyklu World Tour. Słoweniec samotnie pokonał ostatnie 50 kilometrów. Drugie miejsce ze stratą 37 s zajął Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar).

Trzeci był Duńczyk Kasper Asgreen (Quick-Step Alpha Vinyl), który przyjechał na metę 46 s po zwycięzcy.

Wygrana w Strade Bianche to kolejne trofeum do szybko rosnącej kolekcji 23-letniego Pogacara. Na koncie ma już m.in. dwa zwycięstwa w Tour de France, Tirreno–Adriatico oraz klasykach Liege–Bastogne–Liege i Giro di Lombardia.

Na uwagę zasługuje także drugie miejsce Valverde. Blisko 42-letni Hiszpan już wcześniej zapowiedział, że jest to jego ostatni sezon w zawodowym peletonie.

W 2014 i 2017 roku Strade Bianche wygrywał Michał Kwiatkowski. Tym razem Polskę reprezentował jedynie Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe), ale nie ukończył wyścigu.

Wcześniej ścigały się panie. Katarzyna Niewiadoma zajęła czwarte miejsce, tracąc 19 sekund do triumfującej Belgijki Lotte Kopecky.