Skandaliczny list Rosji do MKOL-u. "Również potępiamy nieludzki atak Ukrainy"

Inne
Skandaliczny list Rosji do MKOL-u. "Również potępiamy nieludzki atak Ukrainy"
fot. PAP
Rosjanie wysłali list do MKOL-u, w którym obwiniają Ukrainę za toczącą się w ich kraju wojnę.

Komisja Sportu Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego postanowiła wysłać list do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, w którym ubolewa nad sankcjami i... obwinia Ukrainę o rozpoczęcie wojny.

MKOL, podobnie jak niemal wszystkie międzynarodowe związki oraz federacje sportowe postanowiły zawiesić lub wkluczyć rosyjskich sportowców ze swoich zmagań. Powodem są oczywiście działania wojenne w Ukrainie. Rosjanie nie mogą pogodzić się z taką decyzją, również ubolewając nad toczącą się wojną. Uważają jednak, że to wina... Ukraińców.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarze grający w Ukrainie i w Rosji mogą dołączyć do klubów Ligue 1

 

Jak podaje Onet, rosyjscy działacze wysłali list, w którym przedstawiają swój punkt widzenia na obecne realia.

 

- 14 marca 2022 roku dziesiątki ludności cywilnej poniosło śmierć w wyniku wybuchu rakiet ukraińskich sił zbrojnych w dzielnicy mieszkalnej Doniecka. Wśród ofiar są dzieci, których imiona pojawią się wkrótce na płycie żałobnej w Donieckiej Alei Aniołów, jednym z najbardziej żałobnych pomników na świecie. Komisja Sportowców Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego również zdecydowanie potępia barbarzyński, nieludzki atak Sił Zbrojnych Ukrainy, celowo skierowany na ludność cywilną Doniecka, a także składa kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar. Z bólem serca musimy stwierdzić, że śmierć niewinnych ludzi w wyniku okrucieństw ukraińskich nacjonalistów przez te wszystkie lata nie została zauważona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski - napisano w liście.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie