MP w tenisie stołowym: Katarzyna Węgrzyn najlepsza w singlu. Rozstrzygnięcia w deblach

Katarzyna Węgrzyn zdobyła dwa złote medale podczas mistrzostw Polski

Na rozgrywanych w Częstochowie 90. indywidualnych mistrzostwach Polski w tenisie stołowym Katarzyna Węgrzyn została mistrzynią Polski, pokonując w finale broniącą tytułu Natalię Bajor (KU AZS UE Wrocław) 4:1 (11:9, 11:5, 11:4, 6:11, 11:6). Zdobyła także złoty medal w deblu, grając w parze ze swoją siostrą Anną Węgrzyn. Natomiast w rywalizacji mężczyzn najlepsi byli Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń).

Zwycięstwo Węgrzyn to spora niespodzianka. W pojedynku dwóch zawodniczek KU AZS UE Wrocław rozstawiona z "jedynką" Bajor, która nieprzerwanie zdobywała złote medale w singlu w latach 2018-2021, musiała tym razem uznać wyższość klubowej rywalki, turniejowej "dwójki".

Siostry Węgrzyn w finale pokonały Paulinę Krzysiek i Katarzynę Ślifirczyk (Start Nadarzyn) 3:2 (11:9, 5:11, 11:7, 8:11, 11:7). Brązowe medale przypadły Aleksandrze Michalak (KTS Tarnobrzeg) i Annie Kubiak (ZKS Zielona Góra) oraz Natalii Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) i Julii Szymczak (KU AZS UE Wrocław).

W deblu mężczyzn triumfowali mistrzowie sprzed dwóch i czterech lat. Kulpa i Kotowski w finale pokonali broniących tytułu Daniela Bąka (Orlicz 1924 Suchedniów) i Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom) 3:1 (10:12, 11:3, 11:9, 11:9). Brązowymi medalistami zostali Kamil Kurowski i Maciej Kubik (Dekorglass Działdowo) oraz Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Przemysław Walaszek (Energa KTS Toruń).(