Hope Solo pijana wiozła dzieci samochodem. Po zatrzymaniu wydano oświadczenie. To nie jej pierwsze problemy

Piłka nożna
Hope Solo pijana wiozła dzieci samochodem. Po zatrzymaniu wydano oświadczenie. To nie jej pierwsze problemy
fot. PAP

Była reprezentantka Stanów Zjednoczonych Hope Solo została zatrzymana w Północnej Karolinie 31 marca. Amerykańska stacja telewizyjna CNN postanowiła przybliżyć kulisy wydarzenia. Kilka dni po zaistniałej sytuacji wydano oświadczenie w tej sprawie. Piłkarka rozegrała ponad 200 występów w narodowych barwach.

Hope Solo znalazła się w centrum skandalu związanego z jazdą pod wpływem alkoholu w Stanach Zjednoczonych. Emerytowana piłkarka została aresztowana w Północnej Karolinie pod zarzutem znęcania się nad dziećmi, stawiania oporu podczas aresztowania oraz jazdy pod wpływem niedozwolonych substancji - podała policja.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marian Kmita: Bać się Arabii Saudyjskiej!

 

Departament Policji Winston-Salem poinformował w oświadczeniu, że funkcjonariusze aresztowali Hope Solo, a właściwie Hope Amelię Stevens, w czwartek na jednym z parkingów w centrum miasta, gdy była w pojeździe z dwójką własnych dzieci. Policjant, który dokonał zatrzymania, miał wyczuć od niej alkohol. Była reprezentantka kraju nie zgodziła się na badanie trzeźwości na miejscu.

 

Według policji, 40-latka została już zwolniona z Forsyth County Law Enforcement Detention Center. Jednak nie jest to koniec sprawy. Ze względu na oskarżenia, żadne inne informacje dotyczące aresztowania nie zostaną ujawnione w tym czasie, podała policja w oświadczeniu.
 
- Za radą adwokata Hope nie może mówić o tej sytuacji, ale chce, aby wszyscy wiedzieli, że jej dzieci są jej życiem, że została natychmiast zwolniona i jest teraz w domu z rodziną, że historia jest bardziej sympatyczna, niż sugerują początkowe zarzuty, i że z niecierpliwością czeka na możliwość obrony tych zarzutów - napisał w oświadczeniu przesłanym CNN Rich Nichols, adwokat Solo.
 
 
Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy mistrzyni świata ma problemy z prawem. W 2014 roku została zatrzymana jako podejrzana stosowania przemocy domowej. Rok później próbowała grozić policjantom, sugerując, że "może pozwolić sobie na więcej".
 
Na koncie ma też dyskwalifikację w piłkarskim świecie. Podczas igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku nazwała przeciwniczki ze Szwecji "bandą tchórzy". Za te słowa zawieszono ją na sześć miesięcy.
Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie