PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie zagra w półfinale!

PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie zagra w połfinale!

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (19:25, 25:23, 25:23, 25:22) i awansowała do półfinału rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Dawid Konarski.

Pierwsza partia potoczyła się korzystnie dla gospodarzy. Rzeszowianie uciekli rywalom na pięciopunktową przewagę przy stanie 14:9. Później utrzymywali bezpieczną przewagę, a w końcówce seta nawet ją powiększyli. Finalnie pierwszy set padł ich łupem i zakończył się wynikiem 25:19.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi niż dwupunktowej. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowali "Jurajscy Rycerze" Goście wygrali 25:23 i doprowadzili do remisu w meczu.

Ekipa z Zawiercia znakomicie rozpoczęła trzecią partię, bo od prowadzenia 6:1. Z czasem jednak gospodarze zmniejszyli straty do zaledwie jednego punktu. Ponownie widzowie zgromadzeni na Hali Podpromie oglądali emocjonującą końcówkę seta, w której znowu górą byli zawiercianie (25:23).

Czwarty set również był dość wyrównany. W pewnym momencie jednak Resovia odskoczyła na trzy punkty przy wyniku 14:10. Kluczowy okazał się moment przy stanie 17:16 dla gospodarzy. Wówczas Aluron CMC Warta zdobyła cztery punkty z rzędu i wyszła na prowadzenie 20:17. Goście nie roztrwonili przewagi i wygrali seta 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Tym samym Aluron CMC Warta zameldowała się w półfinale rozgrywek. Pierwsze spotkanie przed własną publicznością podopieczni Igora Kolakovicia również wygrali 3:1. Rywalizacja w ćwierćfinałach PlusLigi toczy się do dwóch zwycięstw.

Drugi mecz ćwierćfinałowy: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 22:25).

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla Aluronu CMC.

Asseco Resovia Rzeszów: Maciej Muzaj, Sam Deroo, Jakub Kochanowski, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj - Paweł Zatorski (libero) - Jakub Bucki, Nicolas Szerszeń, Paweł Woicki, Timo Tammemaa, Rafał Buszek.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Dawid Konarski, Miłosz Zniszczoł, Facundo Conte, Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacevic - Michał Żurek (libero) - Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk.

MVP: Dawid Konarski