PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów. Relacja i wynik na żywo

W półfinale PlusLigi czeka nas absolutny klasyk i starcie gigantów! Jastrzębski Węgiel zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Emocje gwarantowane. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Oba zespoły ze sporymi problemami zapewniły sobie awans do strefy medalowej PlusLigi. Jastrzębianie w ćwierćfinale fazy play-off rywalizowali z Treflem Gdańsk i sensacyjnie przegrali pierwsze starcie na własnym parkiecie 2:3. W obozie mistrzów kraju zrobiło się na tyle gorąco, że odsunięty tymczasowo od drużyny został trener Andrea Gardini. Pożar został jednak ugaszony, ponieważ w Gdańsku ekipa z Górnego Śląska wygrała bez straty seta i powtórzyła ten wyczyn w trzecim - decydującym starciu u siebie.

Bełchatowianie stoczyli jeszcze bardziej wyrównany bój w poprzedniej rundzie. Ich rywalem był Indykpol AZS Olsztyn, który wygrał pierwszy mecz na parkiecie faworyta 3:1. O ile druga konfrontacja zakończyła się pewnym zwycięstwem podopiecznych Slobodana Kovaca bez straty seta, o tyle trzecia decydująca batalia na terenie Skry znowu dostarczyła gigantycznych emocji. Wystarczy powiedzieć, że o losach awansu zadecydował tie-break. W nim minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy mogli odetchnąć z ulgą.

Sugerując się rundą zasadniczą, faworytem do awansu do finału PlusLigi jest zespół z Jastrzębia, który zajął drugie miejsce, wyprzedzając trzecią Skrę o pięć punktów. Dodatkowo, siatkarze z południa kraju dwukrotnie pokonali bełchatowian - u siebie 3:1 oraz w delegacji 3:2. Wiemy jednak, że faza play-off rządzi się swoimi prawami. Szykują się wielkie emocje!

Relacja i wynik na żywo meczu Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.