Bundesliga: Gol Roberta Lewandowskiego nie wystarczył. Porażka Bayernu z Mainz

Robert Lewandowski

Bayern Monachium niespodziewanie przegrał na wyjeździe 1:3 z FSV Mainz w spotkaniu 32. kolejki Bundesligi. Jedynego gola dla mistrza Niemiec strzelił Robert Lewandowski. To piąta porażka "Die Roten" w tym sezonie ligowym.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie gry. Do siatki trafił Jonathan Burkardt. Niespełna dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Moussa Niakhate. W 33. minucie Bawarczycy zmniejszyli straty. Erix Maxim Choupo Moting zagrał do Roberta Lewandowskiego, a ten precyzyjnym strzałem zdobył swoją 34. bramkę w tym sezonie Bundesligi.

Wydawało się, że Bayern ruszy do walki o wyrównanie. Do przerwy utrzymało się jednak prowadzenie ekipy z Moguncji. W 57. minucie wynik meczu ustalił Leandro Barreiro. Mainz sprawiło niespodziankę i pokonało ekipę mistrza Niemiec 3:1. Tym samym drużyna Juliana Nagelsmanna poniosła pierwszą porażkę w lidze od 12 lutego.

Bayern jest już pewny ponownego wywalczenia tytułu mistrza Niemiec. FSV Mainz zajmuje obecnie dziewiątą lokatę z dorobkiem 42 punktów. Z kolei Lewandowski pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Nad drugim Erlingiem Haalandem ma przewagę 13 trafień.

FSV Mainz - Bayern Monachium 3:1 (2:1)

Bramki: Burkardt 18, Niakhate 27, Barreiro 57 - Lewandowski 33