Drużyna Joanny Wołosz wygrała w trzecim meczu finału Serie A1 siatkarek

Joanna Wołosz została uznana MVP trzeciego meczu finału.

Siatkarki Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie wygrały z Vero Volley Monza 3:0 w trzecim meczu finału play-off włoskiej Serie A1. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2—1. W pokonanej ekipie wystąpiła Magdalena Stysiak.

Dwa pierwsze mecze finału Serie A1 siatkarek kończyły się tie-breakami. Najpierw wyjazdowe zwycięstwo odniosła ekipa z Monzy, następnie górą była drużyna Imoco Volley, choć przegrywała już 0:2.

W meczu numer trzy nie było już tak zaciętej walki. Faworyzowane siatkarki z Conegliano wygrały w trzech partiach. Najbardziej wyrównana była premierowa partia (25:23), w drugiej oglądaliśmy dominację gospodyń (25:12). Siatkarki z Monzy próbowały jeszcze nawiązać walkę, ale również set numer trzy padł łupem Imoco Volley (25:22).

Rozgrywająca Imoco Volley Joanna Wołosz została uznana najlepszą zawodniczką tego spotkania; wywalczyła dwa punkty, oba zagrywką. Magdalena Stysiak była w tym meczu rezerwową; w drugim i trzecim secie pojawiła się na boisku jako zmienniczka i wywalczyła pięć punktów, wszystkie w ataku.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Prosecco DOC Imoco Volley (@imocovolley)

Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Paola Egonu, która zdobyła dla zwycięskiej ekipy 17 oczek (15 atak + 1 blok + 1 zagrywka). Kathryn Plummer dołożyła 14 punktów, a Robin de Kruijf – 10. W ekipie Monzy najepiej punktowała Lise Van Hecke (9). Gospodynie miały wyraźną przewagę we wszystkich elementach: ataku, bloku (9–1), zagrywce (7–1).

Finał Serie A1 siatkarek 2022:

2022-04-30: Imoco Volley Conegliano – Vero Volley Monza 2:3 (23:25, 25:15, 25:19, 16:25, 13:15)
2022-05-03: Vero Volley Monza – Imoco Volley Conegliano 2:3 (25:23, 25:23, 16:25, 20:25, 10:15)
2022-05-07: Imoco Volley Conegliano – Vero Volley Monza 3:0 (25:23, 25:12, 25:22).

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 21 dla Imoco Volley. Mecz numer cztery zostanie rozegrany we wtorek 10 maja w Monzie.