ATP w Rzymie: Rafael Nadal nie obroni tytułu

Rafael Nadal odpadł w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie,

Broniący tytułu Rafael Nadal odpadł w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie (pula nagród 5,4 mln euro). Rozstawiony z numerem trzecim hiszpański tenisista przegrał w czwartek z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem (13.) 6:1, 5:7, 2:6.

To było szóste w historii spotkanie tych zawodników i drugie zwycięstwo Shapovalova.

Początek meczu nie zwiastował sukcesu Kanadyjczyka. Pierwszego seta Nadal wygrał gładko, ale w drugiej partii Hiszpanowi odezwała się kontuzja lewej stopy.

- Zmagam się z urazem. W niektóre dni nawet nie jestem w stanie prawidłowo trenować. Dziś od połowy drugiego seta praktycznie nie mogłem grać. Nie chcę jednak odbierać uznania dla Denisa, na które zasługuje. To był jego wieczór - powiedział Nadal.

W ćwierćfinale Shapovalov zmierzy się z rozstawionym z numerem piątym Norwegiem Casperem Ruudem.

We wtorek już w pierwszej rundzie z rywalizacji w Rzymie odpadł Hubert Hurkacz. Kwalifikacji nie przebrnął natomiast Kamil Majchrzak.