Real Madryt zdobył Superpuchar Europy

Niespodzianki nie było. Real Madryt pokonał 2:0 Eintracht Frankfurt w spotkaniu o Superpuchar Europy. Bramki dla "Królewskich" zdobyli David Alaba i Karim Benzema.

Pierwsi dogodną okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie piłkarze Eintrachtu. Z linii pola karnego uderzał Daichi Kamada, ale Thibaut Courtois nie miał większych problemów z obroną tego strzału. Chwilę później po drugiej stronie boiska strzelał Vinicius Junior, lecz dobrze interweniowali defensorzy niemieckiej ekipy.

Brazylijczyk miał kolejną szansę w 37. minucie gry. Wówczas świetną interwencją popisał się Kevin Trapp. "Królewscy" dopięli swego cztery minuty później. Piłkę głową w polu karnym na przedpole zgrał Casemiro. Tam znalazł się David Alaba, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

To był ostatni akcent pierwszej połowy. Zwycięzcy Ligi Mistrzów zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzenie.

Po zmianie stron zespół mistrza Hiszpanii ruszył po drugie trafienie. Ponownie bliski trafienia był Vinicius. W 61. minucie gry w poprzeczkę bramki Trappa trafił Casemiro. Kilka minut potem Real podwyższył prowadzenie. Vinicius zagrał piłkę w pole karne do Karima Benzemy. Francuz oddał strzał i zdobył bramkę na 2:0. Futbolówka przeszła po ręce bramkarza Eintrachtu, który mógł w tej sytuacji zachować się lepiej.

Eintracht nie zdołał strzelić gola honorowego. Real wygrał i sięgnął po swój piąty Superpuchar Europy UEFA.

Real Madryt - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)

Bramki: David Alaba 37, Karim Benzema 65