ME w tenisie stołowym: Partyka w 1/8 finału, Węgrzyn i Bajor wyeliminowane

Natalia Partyka awansowała do 1/8 finału mistrzostw Europy w tenisie stołowym w Monachium. Ta sztuka nie udała się mistrzyni Polski, Katarzynie Węgrzyn i Natalii Bajor.

Prawdziwy thriller zafundowała kibicom Natalia Partyka. Czterokrotna olimpijka za rywalkę miała Chorwatkę Hanę Arapovic. Dwa dni wcześniej Partyka, wspólnie z Natalią Bajor, wyeliminowała Arapovic i jej rodaczkę Mateję Jeger 3:1 w grze podwójnej.

Tym razem Polka miała zdecydowanie trudniejszą przeprawę. Gładko wygrała dwa pierwsze sety, a później prowadziła 3:1. Rywalka zdołała wyrównać stan rywalizacji, a w decydującej partii prowadziła już pięcioma punktami. Partyka zmobilizowała się i wygrała ostatniego seta na przewagi (12:10).

Najwyżej klasyfikowana z biało-czerwonych w światowym rankingu Natalia Bajor (75. miejsce) nie sprostała Yuan Jianan z Francji (29.) Polka szybko przegrała trzy pierwsze sety. W kolejnym odwróciła losy meczu, ale w piątej partii górą była ponownie przeciwniczka, która ostatecznie triumfowała 4:1.

Na najtrudniejszą rywalkę w 1/16 finału trafiła Katarzyna Węgrzyn. Aktualna mistrzyni Polski w 2. rundzie turnieju głównego zmierzyła się z 17. zawodniczką rankingu światowego – 39-letnią Shan Xiaona. Niemka potrzebowała niewiele czasu, aby wygrać 4:0 i zapewnić sobie udział w następnej fazie mistrzostw.

Wyniki czwartkowych meczów z udziałem Polek:

1/16 finału gry pojedynczej:

Shan Xiaona (Niemcy) – Katarzyna Węgrzyn 4:0 (11:9, 11:4, 11:3, 11:7)
Natalia Partyka – Hana Arapovic (Chorwacja) 4:3 (11:6, 11:2, 7:11, 11:6, 9:11, 5:11, 12:10)
Yuan Jianan (Francja) – Natalia Bajor 4:1 (11:9, 11:6, 11:6, 9:11, 11:6)