Ten set będzie się śnił Winiarskiemu po nocach! Faworyci rozpoczęli MŚ siatkarzy od zwycięstwa

Podopieczni trenera Michała Winiarskiego przegrali "wygranego" seta...

W pierwszym meczu grupy D mistrzostw świata siatkarzy reprezentacja Francji wygrała w Lublanie z Niemcami 3:0. W drugim secie mistrzowie olimpijscy przegrywali z podopiecznymi trenera Michała Winiarskiego 16:23, a jednak zdołali odrobić straty i wygrali tę partię! Podobna historia wydarzyła się w kolejnej partii – Francuzi przegrywali 19:22, a jednak rozstrzygnęli seta po swojej myśli.

Francuzi po wywalczeniu złota igrzysk olimpijskich w Tokio i triumfie w tegorocznej edycji Ligi Narodów są głównym faworytem do złota mistrzostw świata. Byli też oczywiście faworytem pierwszego starcia turnieju, w którym zmierzyli się z reprezentacją Niemiec. W pierwszym secie byli skuteczniejsi od rywali w ataku, dobrze prezentowali się w polu zagrywki, popisali się kilkoma efektownymi akcjami i pewnie wygrali 25:22.

Druga odsłona miała niecodzienny przebieg. Od początku dominowali siatkarze reprezentacji Niemiec (1:5), którzy na przestrzeni seta utrzymywali przewagę. Gdy Christian Fromm popisał się skutecznym atakiem, było już 16:23. Francuzi ruszyli jednak do odrabiania strat i wygrali... sześć kolejnych akcji. Gdy Fromm przerwał tę serię, Niemcy mieli piłkę setową (22:24). Nie zdołali wykorzystać szansy, rywale doprowadzili do gry na przewagi. As serwisowy Earvina N’Gapetha i punktowy blok rozstrzygnęły ją na korzyść Trójkolorowych.

Niecodzienna końcówka drugiego seta w załączonym materiale wideo:

W trzecim secie oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Mimo koszmarnej końcówki poprzedniej partii, podopieczni trenera Michała Winiarskiego nie rezygnowali. Znów mieli przewagę w końcówce (19:22), znów jednak kluczowe akcje wygrywali Francuzi. Rywalizację na przewagi rozstrzygnął tym razem Trevor Clevenot, popisując się skutecznym atakiem (26:24).

Francja – Niemcy 3:0 (25:22, 28:26, 26:24)