MŚ siatkarzy 2022: Wyniki i skróty meczów trzeciego dnia turnieju - 28 sierpnia

Brazylia pewnie wygrała z Japonią.

W niedzielę rozegranych zostało sześć kolejnych meczów mistrzostw świata siatkarzy 2022. Obok spotkania Polska - Meksyk (3:0), zaplanowano kilka innych interesujących konfrontacji. W grupie D Francja wygrała ze Słowenią 3:2. Sprawdź wyniki meczów 2. kolejki w grupach B, C oraz D.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu grupy B Kuba zmierzyła się z Katarem. Faworyzowani Kubańczycy pewnie wygrali dwie pierwsze partie, ale w trzeciej oddali inicjatywę rywalom. Debiutująca w mistrzostwach świata drużyna z Azji niespodziewanie wygrała seta - pierwszego w historii startów w tej imprezie (22:25). Podrażnieni Kubańczycy w kolejnym secie nie dali rywalom dojść do głosu i pewnie wygrała 25:22. W ostatniej akcji seta Robertlandy Simon skutecznie zaatakował ze środka. Drugie spotkanie tej grupy zapowiadało się ciekawie. Brazylia zagrała z Japonią, ale wielkich emocji w tym spotkaniu nie było. Siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni jedynie w pierwszym secie zagrozili rywalom, przez pewien czas mieli przewagę, ale końcówkę rozstrzygnęła po swej myśli ekipa Canarinhos. Kolejne partie toczyły się już pod dyktando Brazylijczyków, którzy mieli zdecydowaną przewagę w ataku.

W meczu grupy C siatkarze Stanów Zjednoczonych pokonali w katowickim Spodku Bułgarów 3:0. Reprezentacja Bułgarii miała szanse na przedłużenie rywalizacji. W trzecim secie Amerykanie przegrywali już 21:24, popisali się jednak serią wygranych akcji i wygrali 26:24. W drugim spotkaniu tej grupy Polacy pewnie ograli w trzech setach reprezentację Meksyku.

W spotkaniu grupy D siatkarze reprezentacji Niemiec męczyli się w pierwszym secie spotkania z Kamerunem. W rywalizacji na przewagi drużyna z Afryki miała nawet piłkę setową, ale nie wykorzystała szansy i ostatecznie to podopieczni trenera Michała Winiarskiego wygrali 30:28. W kolejnych partiach nie było dyskusji i Niemcy wygrali zdecydowanie. Drugą kolejkę spotkań w tej grupie zakończyło niezwykle interesujące starcie Francji ze Słowenią. Gospodarze mieli szansę na pokonanie mistrzów olimpijskich w czterech setach, ale to Trójkolorowi rozstrzygnęli emocjonującą partię na swoją korzyść (34:32). Francuzi byli górą również w tie-breaku, w którym ograli współgospodarzy MŚ 15:7.

Awans do 1/8 finału mają już zapewniony: Brazylia, Francja, Polska i USA.