ME U–19 siatkarek 2022: Polska pewnie pokonała Słowenię

Polska wygrała ze Słowenią 3:0 w trzecim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U–19 siatkarek, które są rozgrywane w Skopje. Biało-czerwone na inaugurację pokonały Grecję 3:0, a w drugim spotkaniu musiały uznać wyższość reprezentacji Włoch (0:3). Wtorek będzie dniem przerwy w zmaganiach czempionatu Starego Kontynentu.

Pierwszą partię spotkania Polska – Słowenia od błędu w polu serwisowym rozpoczęła Pola Janicka. Kolejne akcje obie ekipy grały punkt za punkt. Do końca tej premierowej odsłony żadnej drużynie nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. W polskim zespole bardzo dobrze w ataku spisywała się Latos. W końcowej fazie chłodną głowę zachowały Polki i wygrały 25:23. W ostatniej akcji Martyna Podlaska zapunktowała blokiem.

Podopieczne Wiesława Popika poszły za ciosem. W kolejnym secie szybko wyszły na prowadzenie. W polu serwisowym dobrze sobie radziła Natalia Kecher oraz Olga Musiał (9:4). Słowenki nie potrafiły w tym fragmencie gry znaleźć skutecznego sposobu, żeby zatrzymać rywalki. Polska drużyna punktowała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Co prawda, reprezentacja Słowenii odrobiła kilka oczek straty, jednak ostatnie słowo w tym secie należało do polskich zawodniczek. Tę partię asem serwisowym zakończyła Janicka (25:17).

Set numer trzy miał zupełnie inny przebieg. Już na początku serią świetnych serwisów popisała się Neja Cizman (1:6). Reprezentacja Polski nie miała zamiaru się poddać. Równie dobrą dyspozycją w polu serwisowym odpowiedziała Natalia Bandurska (9:9). W dalszej części Polki zdołały zbudować sobie przewagę. Nasz zespół do końca tej części meczu utrzymał odpowiednią koncentrację i pewnie wygrał tego seta 25:22 oraz całe spotkanie 3:0.

Wtorek będzie dniem przerwy w turnieju, którego gospodarzem jest Macedonia Północna. Kolejnym rywalem reprezentacji Polski będzie Finlandia (środa 31 sierpnia, godzina 15.30).

Polska – Słowenia 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

Polska: Karolina Staniszewska, Pola Janicka, Natalia Kecher, Rozalia Moszyńska, Olga Musiał, Barbara Latos – Magda Kubas (libero) oraz Klaudia Łyduch (libero), Martyna Podlaska, Wikotria Szewczyk, Natalia Bandurska.
Słowenia: Selena Leban, Ula Gorjup, Isa Ramić, Nika Milosić, Tia Koren, Neja Vidali – Urska Cikać (libero) oraz Zana Godec, Neja Cizman, Zana Ivana Haluzan Sagadin.