Skrót meczu Bayern Monachium - FC Barcelona (WIDEO)

Piłkarz Barcelony Robert Lewandowski miał trzy dobre okazje, ale ostatecznie nie zdobył gola w spotkaniu ze swoim poprzednim klubem Bayernem w Monachium w 2. kolejce grupy C Ligi Mistrzów. Gospodarze zwyciężyli 2:0. Zobaczcie skrót meczu.

Przed meczem zastanawiano się, jak Polak zostanie powitany przez monachijską publiczność, a odpowiedź przyszła już podczas rozgrzewki - Lewandowski wyszedł na nią jako ostatni z podstawowego składu Barcelony i usłyszał oklaski ze wszystkich stron, sam też pozdrowił publiczność, odwracając się w kierunku wszystkich trybun.

"Bardzo szybkie ponowne spotkanie z człowiekiem, który strzelił 238 goli dla Bayernu. Miło cię widzieć" - ogłosił stadionowy spiker.

Liczba 238 odnosi się do bramek zdobytych w Bundeslidze. Licząc wszystkie rozgrywki Polak trafił dla Bayernu 344 razy w 375 występach.

Lewandowski miał trzy znakomite okazje bramkowe w pierwszej połowie. W 18. minucie mając przed sobą już tylko Manuela Neuera posłał piłkę nad poprzeczką, w 21. po jego "główce" skutecznie interweniował niemiecki bramkarz gospodarzy, a w 42. znów znalazł się blisko bramki z piłką, ale tuż przed strzałem zabrał mu ją wślizgiem jeden z obrońców.

Po zmianie stron skuteczna była tylko ofensywa gospodarzy - gole zdobyli Francuz Lucas Hernandez (50.) i Leroy Sane (54.). Barcelonie udało się przeprowadzić tylko nieliczne akcje zakończone niecelnymi strzałami, a raz - zbyt lekkim uderzeniem Lewandowskiego, które z łatwością obronił Neuer.

Bayern objął prowadzenie w grupie C z sześcioma punktami, Barcelona ma trzy i zajmuje drugie miejsce. Trzeci z jednakowym dorobkiem jest Inter Mediolan, który pokonał wcześniej Viktorię Pilzno 2:0.