Hiszpańskie media: Robert Lewandowski powinien strzelić przynajmniej jednego gola

Robert Lewandowski

Hiszpańskie media relacjonujące wtorkowy mecz grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i FC Barceloną twierdzą, że podopiecznym Xaviego Hernandeza zabrakło sił, aby pokonać Bawarczyków grających na własnym terenie.

Komentatorzy rozgłośni Cadena Ser oraz Cope zauważyli, że zawodnikom “Dumy Katalonii” zabrakło świeżości w walce z zawodnikami Bayernu Monachium, którym ulegli 0:2.

Zaznaczyli, że choć goście nie odbiegali poziomem gry od rywali z zespołu mistrza Niemiec, to nie mieli sił, ani polotu, aby przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Cadena Ser podkreśla, że kluczowe dla porażki drużyny z Barcelony były cztery minuty drugiej połowy, podczas której gracze z Katalonii pozwolili gospodarzom zdobyć dwa gole, a także przejąć kontrolę na boisku.

“Szkoda tych kilku okazji z pierwszej połowy, kiedy Lewandowski, Pedri i Rafinha mieli dogodne szanse do zdobycia bramki” - ocenili reporterzy stołecznego radia.

Kataloński dziennik “Mundo Deportivo” w internetowym wydaniu ocenił jako bardzo dobrą pierwszą połowę w wykonaniu piłkarzy FC Barcelona.

Portal sportowej gazety uważa, że zwycięstwo Bayernu dwoma bramkami jest rezultatem niesprawiedliwym.

Komentatorzy odnotowują, że pierwsza porażka Roberta Lewandowskiego w barwach Barcy przypadła na mecz z byłymi kolegami z drużyny. Wskazali, że w czasie pojedynku polski napastnik był bardzo aktywny, ale nie potrafił dowieść swojej skuteczności.

“Lewandowski miał w ten wieczór akcje, z których powinien zdobyć przynajmniej jednego gola. Zdobywał już bowiem bramki w sytuacjach znacznie trudniejszych niż okazje, które miał dziś w Monachium” - podsumowała postawę Polaka rozgłośnia Cadena Ser.