Liga Narodów: Bez bramek w Krakowie. Ukraina nie awansowała do dywizji A

Ukraina zremisowała w Krakowie ze Szkocją 0:0. Tym samym podopieczni Steve'a Clarke'a awansowali do dywizji A Ligi Narodów. Przypomnijmy, że Ukraińcy musieli wygrać wtorkowe spotkanie, aby zakwalifikować się do wyższej dywizji.

W pierwszej połowie działo się bardzo niewiele. Najciekawiej było w 25. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla reprezentacji Szkocji. Po analizie VAR okazało się jednak, że Taras Stepanenko nie zagrał piłki ręką i arbiter anulował swoją decyzję. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Tuż po zmianie stron na prowadzenie mogli wyjść Ukraińcy. Strzał Mychajło Mudryka znakomicie jednak obronił Craig Gordon. Później przez pewien czas brakowało dogodnych sytuacji podbramkowych. Obaj trenerzy przeprowadzali zmiany, ale nie wpływało to znacząco na tempo gry. Wraz z upływem minut gospodarze zaczęli się coraz bardziej spieszyć.

W 79. minucie gry w dobrej pozycji do strzału znalazł się Stepanenko, lecz futbolówka po jego uderzeniu minęła bramkę Gordona. W ostatnich minutach meczu Ukraińcy ruszyli do odważniejszego ataku. Zawodnicy trenera Ołeksandra Petrakowa nie byli w stanie jednak stworzyć skutecznego ataku. Spotkanie zakończyły się bezbramkowym remisem. Ten wynik zapewnił Szkotom awans do dywizji A Ligi Narodów.

Ukraina - Szkocja 0:0