Fortuna 1 Liga: Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz. Transmisja TV oraz stream online

Transmisja meczu Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz o godz. 12:30 w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.

W pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Ruchu Chorzów zagra na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz. Zdecydowanymi faworytami tego starcia są gospodarze. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.

Oba zespoły plasują się na dwóch przeciwległych biegunach tabeli zaplecza PKO BP Ekstraklasy. Chorzowianie to aktualny lider tabeli z punktem przewagi nad drugim ŁKS-em Łódź, podczas gdy Sandecja jest "czerwoną latarnią" rozgrywek z zaledwie sześcioma "oczkami". Mało tego, klub z Małopolski nie wygrał w tym sezonie jeszcze żadnego spotkania, zaledwie sześciokrotnie remisując! Do tego należy dodać mizerny bilans bramkowy w postaci sześciu strzelonych goli i aż 18 straconych.

Powyższe statystyki świadczą o tym, że Sandecja jest obecnie głównym kandydatem do spadku. Ekipie z Nowego Sącza niezmiernie ciężko będzie przełamać fatalną passę na terenie lidera tabeli - rewelacyjnego beniaminka.

Chorzowianie przed przerwą reprezentacyjną zremisowali w Krakowie z Wisłą 1:1. Sandecja przegrała u siebie ze Stalą Rzeszów 0:1 i była to trzecia porażka z rzędu.

Jakikolwiek inny scenariusz niż pewny triumf miejscowych będzie można upatrywać jako niespodzianka lub sensacja.