Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo Podbeskidzia

Kamil Biliński strzelił gola dla Podbeskidzia na wagę zwycięstwa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Górnika Łęczna 1:0 w spotkaniu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gola na wagę zwycięstwa dla "Górali" strzelił w 30. minucie meczu Kamil Biliński. Tym samym podopieczni Dariusza Żurawia wrócili na zwycięskie tory po dwóch remisach z rzędu.

Goście z Łęcznej mogli wyjść na prowadzenie już w pierwszej akcji meczu. Strzelał Serhii Krykun, ale dobrą interwencją popisał się Matvei Igonen. Z czasem jednak inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Swoje sytuacje bramkowe mieli Jeppe Simonsen i Michał Janota. Ostatecznie Podbeskidzie dopięło swego w 30. minucie.

Indywidualną akcję przeprowadził Goku. Hiszpan zagrał do lepiej ustawionego w polu karnym Kamila Bilińskiego. Doświadczony napastnik znalazł sobie miejsce do oddania strzału i pokonał Macieja Gostomskiego. Gospodarze utrzymali jednobramkowe prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stron ponownie "Górale" byli stroną, która stwarzała sobie więcej okazji do zdobycia bramki. Zawodnicy trenera Żurawia byli jednak nieskuteczni. Kapitalnych okazji do trafienia nie wykorzystali Tomasz Jodłowiec i Goku. Z czasem jednak do odważniejszej ofensywy ruszyli łęcznianie.

W 82. minucie groźnie głową uderzał Karol Podliński, ale futbolówka trafiła wprost w ręce dobrze ustawionego Igonena. W końcówce meczu Górnik postawił wszystko na jedną kartę. Piłkarze Marcina Prasoła przesunęli się na połowę Podbeskidzia i szukali okazji do wyrównania. Finalnie jednak Podbeskidzie dowiozło korzystny rezultat.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)

Bramka: Biliński 30