Fortuna 1 Liga: Cztery gole w śląskich derbach

Daniel Rumin strzelił dwa gole

GKS Tychy w meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi zremisował z Ruchem Chorzów 2:2. Dobrze na murawie zaprezentował się Daniel Rumin, który strzelił dwa gole.

Wynik spotkania otworzył Rumin. Piłka została dośrodkowana w pole karne Ruchu z prawego skrzydła. Do futbolówki był w stanie doskoczyć napastnik ekipy z Tych, który pewnie wpakował ją do bramki przeciwników. To trzecie trafienie w sezonie tego 25-letniego napastnika.

Goście bardzo chcieli doprowadzić do wyrównania jeszcze przed końcem pierwszej połowy. To piłkarze klubu z Chorzowa częściej znajdowali się przy piłce, a także byli w stanie stwarzać więcej groźnych sytuacji pod bramką rywali. Podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali defensywę przeciwników w 40. minucie. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Swędrowski. Po tym trafieniu goście pogubili się. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Ruch wyszedł na prowadzenie. Tym razem piłkę do bramki gospodarzy wpakował Artur Pląskowski. Warto zauważyć, że przy obu tych trafieniach asystował Tomasz Wójtowicz.

Już na początku drugiej połowy zawodnicy Dominika Nowaka doprowadzili do remisu. Swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Rumin. 25-latek podobnie jak przy pierwszym trafieniu, wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła i głową umieścił futbolówkę w siatce bramki Ruchu.

W tym starciu nie padło już więcej bramek. Zatem GKS i Ruch musiały podzielić się punktami. Ekipa z Tych ma obecnie na swoim koncie 22 "oczek". Natomiast Ruch w 17 spotkaniach był w stanie uzbierać w sumie 31 punktów, przez co znajduje się w czołówce tabeli na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:2 (1:2)

Bramki: Daniel Rumin 16, 47 - Tomasz Swędrowski 40, Artur Pląskowski 45