Fortuna Puchar Polski: Pogoń Siedlce gra dalej!

W spotkaniu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Pogoń Siedlce pokonała na własnym boisku Apklan Resovię Rzeszów 1:0. Tym samym drugoligowiec po meczu pełnym walki awansował do ćwierćfinału rozgrywek!

Pierwsza połowa pucharowego starcia z pewnością nie porwała zgromadzonych na stadionie kibiców. Dobrych okazji przez całe 45 minut było jak na lekarstwo. Gospodarze próbowali zaskoczyć Resovię kilkoma kontratakami, ale żaden z nich nie przyniósł większego zagrożenia pod bramką Nikodema Sujeckiego. Najlepszą okazję na otworzenie wyniku miał tuż przed przerwą Kamil Antonik. Skrzydłowy finalizował składną akcję przyjezdnych, ale jego nieprzyjemny strzał zatrzymał Jakub Kowynia.

Druga odsłona spotkania wyglądała bliźniaczo podobnie do pierwszej. Rzeszowianie próbowali cierpliwie konstruować swoje akcje, ale Pogoń skutecznie powstrzymywała ich ataki. Blisko szczęścia znów był Antonik, który niewiele pomylił się oddając mocny strzał z okolic piętnastego metra. W końcu przyszła 79. minuta czwartkowego starcia. Nikodem Fiedosewicz rozprowadził akcję na lewą flankę, gdzie czekał już Cezary Demianiuk. Piłkarz gospodarzy miękko wrzucił piłkę lewą nogą w pole karne, prosto na głowę wspomnianego Fiedosewicza, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Sujeckiemu.

Gracze z Podkarpacia rzucili się do odrabiania strat i mieli na to jedną wyśmienitą okazję. W 88. minucie piękny strzał Bartłomieja Eizencharta z rzutu wolnego zatrzymał się jednak na poprzeczce i to siedlczanie po raz pierwszy od 35 lat awansowali do 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski!

Pogoń Siedlce - Apklan Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)

Bramka: Nikodem Fiedosewicz 79