MŚ 2022: Chorwacja - Kanada. Pierwszy gol w historii nie wystarczył. Kanadyjczycy odpadli z turnieju

Chorwacja pokonała Kanadę w meczu MŚ 2022.

Reprezentacja Kanady odpadła z piłkarskich mistrzostw świata 2022. W niedzielę piłkarze tej kadry przegrali z Chorwacją 1:4 i nie mają już szans na awans do kolejnej rundy.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla Kanadyjczyków. Już w drugiej minucie gola na 1:0 strzelił Alphonso Davies, zdobywając tym samym pierwszą bramkę dla tej reprezentacji w historii jej występów na piłkarskich mistrzostwach świata. W 25. minucie do wyrównania doprowadził Andrej Kramarić, jednak napastnik chorwackiej kadry znajdował się na pozycji spalonej i jego trafienie nie zostało uznane.

10 minut później snajper Hoffenheim wykorzystał świetne dogranie Ivana Perisicia i pokonał Milana Borjana. Tym razem nie był na spalonym i zdobył tym samym pierwszego gola dla Chorwacji podczas katarskiego mundialu. Jeszcze przed przerwą Chorwaci wyszli na prowadzenie - bramkę na 2:1 zdobył Marko Livaja.

W 54. minucie podopieczni Zlatko Dalicia mieli perfekcyjną sytuację do podwyższenia wyniku, jednak tym razem Kramarić nie zdołał pokonać byłego golkipera Korony Kielce. Kwadrans później 31-latek wykorzystał kolejną podbramkową sytuację i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. W doliczonym czasie wynik na 4:1 ustalił Lovro Majer, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie.

Porażka z Chorwacją sprawiła, że Kanada nie ma już nawet matematycznych szans na awans do kolejnej rundy MŚ 2022. Wcześniej z turnieju odpadli gospodarze - reprezentacja Kataru.

W swoim pierwszym meczu w grupie Chorwacja bezbramkowo zremisowała z reprezentacją Maroka, z kolei Kanada przegrała 0:1 z Belgią. W niedzielnym spotkaniu Maroko sensacyjnie pokonało 2:0 Belgię.

Chorwacja - Kanada 4:1 (2:1)
Bramki: Kramarić 36, 70, Livaja 43, Majer 90+4 - Davies 2

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Juranovic, Dejan Lovren, Josko Gvardiol, Borna Sosa - Marcelo Brozovic, Luka Modric (86. Mario Pasalic), Mateo Kovacic (86. Lovro Majer) - Marko Livaja (60. Bruno Petkovic), Ivan Perisic (86. Mislav Orsic), Andrej Kramaric (73. Nikola Vlasic)

Kanada: Milan Borjan - Richie Laryea (62. Junior Hoilett), Kamal Miller, Steven Vitoria, Alistair Johnston, Alphonso Davies - Stephen Eustaquio (46. Ismael Kone), Atiba Hutchinson (72. Samuel Adekugbe), Tajon Buchanan, Jonathan David (72. Lucas Cavallini) - Cyle Larin (46. Jonathan Osorio)

Żółte kartki: Lovren, Modric - Buchanan, Miller