Grupa Sierleccy Czarni pokonali na wyjeździe BM Stal Ostrów Wielkopolski! Trzecie zwycięstwo z rzędu Słupszczan

Mikołaj Witliński w trakcie 26 minut spędzonych na parkiecie zdobył dziewięć punktów

Świetne spotkanie w wykonaniu Grupa Sierleccy Czarnych! Słupszczanie pokonali na wyjeździe BM Stal 84:74. To pierwsza porażka ostrowian we własnej hali w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

Kibice od początku mogli oglądać bardzo wyrównane spotkanie - z jednej strony wyróżniał się Josh Perkins, a z drugiej Mikołaj Witliński. Dobry fragment zanotował też Adonis Thomas, ale nie wystarczało to do budowania przewagi. Ostatecznie dzięki trójce Aigarsa Skele po 10 minutach było 23:20.

W drugiej kwarcie przede wszystkim gospodarze mieli spore problemy w ataku. Wykorzystali to słupszczanie, którzy po akcjach Michała Chylińskiego i Mikołaja Witlińskiego byli lepsi o sześć punktów. BM Stal dopiero później zaczęła reagować zagraniami Jakuba Garbacza i Josha Perkinsa. Jakub Musiał ustalił jednak wynik po pierwszej połowie na 35:42.

Trójki Michała Chylińskiego na początku trzeciej kwarty sprawiły, że przyjezdni prowadzili już 14 punktami! Aigars Skele i Adonis Thomas starali się na to odpowiadać, ale… to było zdecydowanie za mało! Ciągle świetny był też Brae Ivey, a zespół trenera Mantasa Cesnauskisa kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 55:71.

Zaraz na początku kolejnej części meczu po kolejnej akcji Perkinsa gospodarze zbliżyli się na 11 punktów. Reagował na to rzutami z dystansu Jakub Schenk i tym samym uspokoił sytuację gości. Ostrowianie mieli jeszcze małą serię 6:0, a po trójce Ojarsa Silinsa przegrywali tylko 10 punktami. Różnica ciągle była jednak zbyt duża. Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni wygrali 84:74.

Najlepszym graczem gości był Brae Ivey z 24 punktami, 11 zbiórkami i 4 asystami. Aigars Skele zdobył dla gospodarzy 27 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty.

BM Stal Ostrów Wlkp. - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:84 (23:20, 12:22, 20:29, 19:13).

Punkty:

BM Stal Ostrów Wlkp.: Aigars Skele 27, Joshua Perkins 14, Damian Kulig 10, Adonis Thomas 8, Jakub Garbacz 5, Ojars Silins 4, Nemanja Djurisic 4, Mateusz Zębski 2, Aleksander Załucki 0.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Billy Ivey 24, Michał Chyliński 15, Jakub Schenk 10, Mikołaj Witliński 9, David DiLeo 8, De quon Lake 8, Jakub Musiał 7, Shavon Coleman 3, Paweł Leończyk 0