Szybkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla! Rywale rozbici w trzech setach

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonali Barkom Każany Lwów.

Drużyna Barkom-Każany Lwów przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3 w spotkaniu 25. kolejki PlusLigi. Mecz nie miał wielkiej historii – w każdej z trzech partii dobrze dysponowani wicemistrzowie Polski pewnie wygrywali z beniaminkiem.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli to spotkanie ze sporym animuszem i szybko uzyskali przewagę (2:7). Później Jurij Gladyr popisał się dwoma asami serwisowymi i goście odjechali rywalom (5:14). Jastrzębianie byli skuteczniejsi w ataku i w końcówce kontrolowali sytuację. Rywale zdołali dobić do dziesiątego punktu, ale później dwa skuteczne ataki Gladyra zamknęły seta (10:25).

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana, również jednak toczyła się przy przewadze jastrzębian. Drużyna ze Lwowa udane akcje przeplatała błędami w polu serwisowym, co nie pozwoliło toczyć wyrównanej walki z rywalami. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza byli skuteczniejsi w ataku i znów zbudowali solidną zaliczkę (11:18), która zapewniła im spokojną końcówkę seta. Gospodarze obronili trzy piłki setowe, ale Jan Hadrava zamknął tę partię skutecznym atakiem (20:25).

Set numer trzy nie zmienił obrazu tego spotkania. Pewnie i skutecznie grający siatkarze Jastrzębskiego Węgla nawet na moment nie stracili koncentracji i nie dali rywalom dojść do głosu. W środkowej części seta mieli wyraźną przewagę (8:15), która w końcówce, po błędzie rywali wzrosła do dziesięciu oczek (11:21). W ostatniej akcji meczu skutecznie zaatakował Trevor Clevenot (14:25).

Najwięcej punktów: Wasyl Tupczi (10) – Barkom-Każany; Stephen Boyer (14), Tomasz Fornal(12), Jurij Gladyr (10) – Jastrzębski Węgiel. MVP: Jurij Gladyr (6/6 = 100% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 1 blok).

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (10:25, 20:25, 14:25)

Barkom-Każany: Artem Smolar, Murat Yenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kvalen – Dmytro Kanajew (libero) oraz Ołeksij Hołowen, Oleg Szewczenko, Witalij Kuczer. Trener: Ugis Krastins.
Jastrzębski Węgiel: Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Moustapha M'Baye, Stephen Boyer, Trevor Clevenot – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti. Trener: Marcelo Mendez.

Wyniki meczów 25. kolejki PlusLigi:

2023-02-17: BBTS Bielsko-Biała – PSG Stal Nysa 0:3 (23:25, 15:25, 17:25)

2023-02-18: Asseco Resovia – LUK Lublin 3:1 (22:25, 29:27, 25:18, 25:17)
2023-02-18: Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (18:25, 25:19, 24:26, 25:19, 15:12)
2023-02-18: Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (10:25, 20:25, 14:25)
2023-02-19: Trefl Gdańsk – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-02-19: Projekt Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-02-20: PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-21: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (wtorek, godzina 17.30).