Filar FC Barcelona wrócił do treningów. Jego koledzy nie zapomnieli o klubowej tradycji

Sergio Busquets

Dobra wiadomość dla kibiców FC Barcelona. Do treningów z zespołem wrócił Sergio Busquets. Bardzo mocno z tego powrotu ucieszyli się jego koledzy, którzy przywitali go w charakterystyczny dla zespołu sposób.

Busquets na początku lutego w meczu z Sevilla FC naderwał więzadło poboczne w kostce. Wydawało się, że nie będzie mógł grać przez kilka tygodni. Ostatecznie wrócił do treningów szybciej niż zakładano, bo już w sobotę pojawił się na zajęciach z drużyną. Jego partnerzy z zespołu na przywitanie ustawili mu szpaler. Udało im się podtrzymać klubową tradycję, bo już od wielu lat każdy piłkarz wracający po dłuższej przerwie jest witany w taki sposób.

Busquets opuścił spotkania z Villarreal w La Liga i Manchesterem United w Lidze Europy. Znalazł się w kadrze meczowej na mecz z Cadiz. Spotkanie to zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę. Kataloński klub będzie chciał zrobić w weekend kolejny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii. Po 21 kolejkach prowadzi z przewagą ośmiu punktów nad Realem Madryt.

Busquets jest wychowankiem FC Barcelona. Swój debiut w pierwszym zespole "Blaugrany" zaliczył w połowie września 2008 roku w zremisowanym 1:1 meczu z Racingiem Santander. W barwach FC Barcelona zagrał 707 meczów, w których zdobył 18 goli i zaliczył 42 asysty. Z katalońskim klubem wygrywał m.in. ośmiokrotnie mistrzostwo Hiszpanii i trzykrotnie Ligę Mistrzów.