Fortuna 1. Liga: Wisła Kraków wciąż w grze o ekstraklasę. "Biała Gwiazda" lepsza od Arki

Wisła Kraków odniosła ważne zwycięstwo nad Arką Gdynia

Piłkarze Wisły Kraków nie poddają się w walce o powrót do PKO BP Ekstraklasy. "Biała Gwiazda" odniosła arcyważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe w sobotnim meczu 20. kolejki Fortuna 1. Ligi Arkę Gdynia 3:1.

Pierwsza połowa długo przebiegała pod znakiem typowego meczu walki. I to dosłownie, gdyż zawodnicy nie szczędzili sobie ostrych wejść na granicy faulu, a często nawet tę granicę przekraczając. Jeszcze przed przerwą sędzia Szymon Marciniak pokazał aż pięć żółtych kartek - trzy z nich obejrzeli zawodnicy Wisły, a dwie - gospodarze.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 39. minuty spotkania. David Junca sfaulował przed polem karnym Karola Czubaka, a przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Dawid Gojny. Piłka po strzale zawodnika Arki przeleciała między stojącymi w murze Luisem Fernandezem i Mateuszem Młyński i wpadła do siatki tuż przy prawym słupku.

"Biała Gwiazda" wyrównała dziesięć minut po zmianie stron. Po krótko rozegranym rzucie wolnym i dośrodkowaniu z prawego skrzydła na dalszy słupek Igor Łasicki zgrał piłkę głową na drugi metr, a Boris Moltenis wyskoczył zza obrońców i z najbliższej odległości trafił na 1:1.

W 60. minucie krakowianie wyszli na prowadzenie. Luis Fernandez dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska na piąty metr, a w polu karnym Arki najwyżej wyskoczył Boris Moltenis, który uderzeniem głową nie dał golkiperowi Arki żadnych szans na skuteczną interwencję.

Wisła poszła za ciosem i cztery minuty później podwyższyła na 3:1. Długie podanie Tachiego z rzutu wolnego ze środkowej strefy boiska trafiło do wbiegającego lewą stroną w pole karne Mateusza Młyńskiego, a były gracz Arki przełożył sobie futbolówkę na prawą nogę i technicznym uderzeniem trafił idealnie w długi róg gdyńskiej bramki.

Po 20 kolejkach podopieczni Radosława Sobolewskiego mają na koncie 30 punktów. Do drugiego miejsca, premiowanego bezpośrednim awansem do ekstraklasy, tracą w tej chwili 8 "oczek". Arka Gdynia ma o punkt więcej od krakowian.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:3 (1:0)

Bramki: Gojny 39 - Moltenis 55, 60, Młyński 64

Arka: Kajzer - Rymaniak (Stolc 64), Marcjanik, Azatsky, Gojny - Gol (Marcus 86), Milewski - Haydary, Capanni (Żebrowski 64), Skóra (Stępień 70) - Czubak

Wisła: Biegański - Junca (Szot 76), Łasicki, Moltenis, Jaroch - Duda (Tachi 62), Sapała (Szywacz 80) - Młyński, Fernandez, Miki (Sergio Benito 62) - Rodado (Mula 62)

Żółte kartki: Capanni, Skóra, Żebrowski, Stolc (Arka) - Duda, Miki, Junca, Tachi (Wisła)

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)