Magda Linette w ćwierćfinale w Meridzie! Dramat rywalki

Magda Linette

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Meridzie. Polska tenisistka, która jest rozstawiona z numerem jeden, wyeliminowała Węgierkę Pannę Udvardy. Rywalka bowiem skreczowała.

Pierwszy set był popisem Linette. Polka była bardzo skoncentrowana i praktycznie nie popełniała błędów. Efekt? Set wygrany do zera w 24 minuty!

W drugiej partii sytuacja się zmieniła. Do pewnego momentu trwał festiwal przełamań, który w szóstym gemie zakończyła Węgierka. W pewnym momencie prowadziła już 5:2. W ósmym gemie Udvardy skręciła jednak staw skokowy, co uniemożliwiło jej dalszą grę. Kort opuściła ze łzami w oczach i o kulach.

Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Rebecca Peterson. Szwedka wyeliminowała w turnieju Argentynkę Nadię Podoroską i Amerykankę Alycię Parks. Polka grała z Peterson już trzykrotnie i dwa razy przegrała.

W pierwszej rundzie Linette pokonała Kolumbijkę Camilę Osorio 6:7, 7:5, 6:2.