Ślepsk podrażnił faworyta! Mocna odpowiedź siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel wygrał ze Ślepskiem.

W meczu 26. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza pewnie wygrali dwa pierwsze sety, ale w trzecim górą byli suwalczanie. Podrażnieni gospodarze rozbili przeciwników w czwartej odsłonie, w której błysnął Stephen Boyer.

W premierowej odsłonie suwalczanie dotrzymywali kroku gospodarzom do stanu 11:10. Później jastrzębianie błyskawicznie odjechali przeciwnikom (15:10, 18:11). Byli skuteczniejsi w ataku, punktowali przeciwników zagrywką (3–0) oraz blokiem (5–1). Pewnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował pojedynczym blokiem Stephen Boyer (25:15).

Set numer dwa od początku toczył się pod dyktando gospodarzy (9:4). Siatkarze Jastrzębskiego Węgla utrzymywali wysoką skuteczność w ataku, na przestrzeni seta mieli wyraźną przewagę, a rywale nie byli w stanie im zagrozić. Wynik na 25:18 ustalił asem serwisowym Tomasz Fornal.

Jastrzębianie udanie rozpoczęli również trzecią partię (8:5), ale później serią dobrych zagrywek popisał się Paweł Halaba (8:10). Siatkarze Ślepska wygrali serię akcji, co wpłynęło ożywczo na ich grę. Kolejnymi asami popisali się Miran Kujundzić (12:14) i Andreas Takvam (13:16). Gospodarze po raz pierwszy w tym meczu musieli gonić wynik i po dwóch sennych setach, ta odsłona dostarczyła kibicom więcej emocji. Suwalczanie utrzymali przewagę i zamknęli tę partię skutecznym atakiem Cezarego Sapińskiego (22:25).

Podrażnieni gospodarze szybko uzyskali przewagę w kolejnym secie (8:3). Siatkarze Ślepska zmniejszyli różnicę (11:9), ale jastrzębianie odpowiedzieli punktową serią od stanu 12:10 do 20:10, gdy w polu zagrywki popis dał Boyer. To właściwie przesądziło o losach tej partii i całego meczu. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla kontrolowali sytuację, a Boyer postawił kropkę nad "i" skutecznym atakiem (25:13).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Stephen Boyer (22), Tomasz Fornal (22), Trevor Clevenot (13) – Jastrzębski Węgiel; Bartosz Filipiak (14), Miran Kujundzić (10), Andreas Takvam (10) – Ślepsk. MVP: Stephen Boyer (16/19 = 84% skuteczności w ataku + 3 asy + 3 bloki; zagrał na +16).

Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:13)

Jastrzębski Węgiel: Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Moustapha M'Baye, Stephen Boyer, Trevor Clevenot – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti. Trener: Marcelo Mendez.
Ślepsk: Miran Kujundzic, Cezary Sapiński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Adrian Buchowski, Arkadiusz Żakieta, Mariusz Magnuszewski. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki meczów 26. kolejki PlusLigi:

2023-03-02: BBTS Bielsko-Biała – Trefl Gdańsk 1:3 (25:23, 14:25, 22:25, 23:25)
2023-03-03: Indykpol AZS Olsztyn – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)
2023-03-04: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)
2023-03-04: Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:13)
2023-03-04: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-05: LUK Lublin – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-05: Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-06: GKS Katowice – PSG Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).