Fortuna 1 Liga: Górnik Łęczna przerwał serię zwycięstw Ruchu Chorzów

Zwycięska passa Ruchu Chorzów została przerwana

Górnik Łęczna zremisował na swoim boisku z Ruchem Chorzów 1:1. Tym samym seria zwycięstw ekipy "Niebieskich" w Fortuna 1 Lidze została przerwana.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 21. minucie. Serhij Krykun popisał się swoimi umiejętnościami - minął jednego z defensorów rywali, a następnie dośrodkował piłkę. Futbolówka trafiła w Remigiusza Szywacza i wpadła do siatki. Tym samym obrońca Ruchu trafił do własnej bramki.

Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie był w stanie już przełamać defensywy rywali. Kilkoma skutecznymi interwencjami popisał się kapitan Górnika Łęczna - Maciej Gostomski. Między innymi dzięki jego grze gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie piłkarze Ruchu doprowadzili do wyrównania. Gola dla ekipy z Chorzowa strzelił Szymon Kobusiński. 24-latek był w stanie wygrać pojedynek sprinterski ze stoperem Górnika, a następnie mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Obie ekipy próbowały jeszcze zdobyć decydującą bramkę, ale defensywy zarówno gospodarzy, jak i gości okazały się zbyt szczelne. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Przez ten remis seria zwycięstw Ruchu została przerwana. Warto bowiem przypomnieć, że ekipa z Chorzowa przed tym spotkaniem wygrała trzy ligowe starcia z rzędu, pokonując Chrobrego Głogów, Puszczę Niepołomice oraz Stal Rzeszów.

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)

Bramki: Remigiusz Szywacz (samobój) 20- Szymon Kobusiński 61