Kolejna klęska! Siatkarze Czarnych nadal bez wygranej we własnej hali

W meczu 27. kolejki PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z GKS Katowice 0:3. W dwóch pierwszych setach dominowali siatkarze trenera Grzegorza Słabego; gospodarze przebudzili się w trzeciej partii, którą jednak przegrali po zaciętej walce na przewagi. Drużyna z Radomia nie wygrała we własnej hali od grudnia 2021 roku.

Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie (5:3), ale błyskawicznie inicjatywę przejęła drużyna z Katowic (7:11, 9:14). Siatkarze GKS byli skuteczniejsi w ataku; grali pewnie i spokojnie utrzymywali wyraźną przewagę. W ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Gonzalo Quiroga (16:25).

Set numer dwa to udane otwarcie GKS (1:4), którzy w środkowej części seta wyraźnie odskoczyli przeciwnikom (10:17). Radomianie nie rezygnowali, zmniejszyli straty do trzech oczek (16:19), goście zdołali jednak utrzymać przewagę. Dwa ostatnie punkty przyniosły im ataki Damiana Domagały (19:25).

Katowiczanie wypracowali sobie przewagę również na początku kolejnej odsłony – po asie Domagały było 2:5. Później mieli cztery oczka zaliczki (9:13), ale gospodarze zerwali się do walki – złapali kontakt (13:14), a następnie odrobili straty (16:16). Rozpoczęła się wyrównana walka, która przyniosła pierwszą w tym meczu emocjonującą końcówkę. Po ataku Bartłomieja Lemańskiego Czarni uzyskali przewagę (21:20), a po dwóch skutecznych akcjach Bartosza Firszta prowadzili 23:21. Rywale odrobili straty i seta zwieńczyła gra na przewagi. Wygrali ją siatkarze GKS – Sebastian Adamczyk zaatakował z przechodzącej piłki, a po chwili Quiroga skończył kontrę gości i zamknął mecz (25:27).

Skrót meczu Czarni - GKS:

Najwięcej punktów: Damian Schulz (14), Bartosz Firszt (10) – Czarni; Damian Domagała (17), Jakub Szymański (16), Gonzalo Quiroga (14) – GKS. Goście skuteczniejsi w ataku (51%–62%), lepiej punktowali zagrywką (0–5) i blokiem (2–7). MVP: Jakub Szymański (14/23 = 61% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe).

Cerrad Enea Czarni Radom – GKS Katowice 0:3 (16:25, 19:25, 25:27)

Czarni: Paweł Rusin, Timo Tammemaa, Wiktor Nowak, Bartosz Firszt, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz – Mateusz Masłowski (libero) oraz Matthew West, Piotr Łukasik, Daniel Gąsior. Trener: Paweł Woicki.
GKS: Jakub Szymański, Marcin Kania, Damian Domagała, Gonzalo Quiroga, Sebastian Adamczyk, Georgi Seganow – Bartosz Mariański (libero) oraz Wiktor Mielczarek. Trener: Grzegorz Słaby.

Wyniki meczów 27. kolejki PlusLigi:

2023-03-10: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)
2023-03-11: Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (29:27, 32:34, 22:25, 25:19, 15:10)
2023-03-11: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 20:25, 36:38)
2023-03-11: Cerrad Enea Czarni Radom – GKS Katowice 0:3 (16:25, 19:25, 25:27)
2023-03-12: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-12: Trefl Gdańsk – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-13: Barkom-Każany Lwów – LUK Lublin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-13: Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).