Tie-break we Włoszech. Perugia była pod presją

Sir Safety Susa Perugia awansowała do półfinału Ligi Mistrzów

Sir Safety Susa Perugia pokonała Berlin Recycling Volleys 3:2 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie również zakończyło się zwycięstwem wicemistrzów Włoch, którzy pokonali niemiecką drużynę 3:1. Takie wyniki dały im awans do półfinału, w którym zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji Itas Trentino - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Od początku spotkania w zespole z Perugii pojawił się tylko jeden reprezentant Polski – Kamil Semeniuk. Początkowo żadna z drużyn nie umiała odskoczyć przeciwnikowi (7:7, 13:13). Słabo spisywał się natomiast Semeniuk, który nie kończył swoich ataków i w połowie partii został zmieniony przez Wilfredo Leona. W środkowej części seta ekipa Berlin Recycling Volleys zdołała odskoczyć gospodarzom na dwa punkty (18:16). W końcówce to podopieczni Andrei Anastasiego prowadzili 22:19, ale drużynie z Niemiec udało się odrobić stratę i doprowadzić do remisu (23:23). Pierwszą partię zakończył skutecznym atakiem Marek Sotola (26:24), dając prowadzenie w meczu ekipie z Berlina.

Druga odsłona również rozpoczęła się dość wyrównanie (10:10). Jednak siatkarze Sir Safety Susa Perugia wrócili do swojej dobrej gry i szybko uzyskali przewagę (15:11). Zawodnikom z Berlina udało się jednak odrobić straty i wkrótce był remis (18:18). W końcówce świetnie spisywał się Ołeh Płotnycki, dając gospodarzom prowadzenie (24:21). Seta zakończył udany blok Leona (25:21).

Trzecia partia, tak jak poprzednie, rozpoczęła się wyrównanie, co świadczyło o tym, że siatkarze Berlin Recycling Volleys będą nadal walczyć o awans. W końcówce to właśnie oni wyszli na prowadzenie (19:18) i nie oddali go już do końca seta, którego ponownie atakiem zakończył Sotola (25:22).

W czwartej partii sytuację od początku kontrolowała drużyna z Włoch (10:9). W środkowej części seta siatkarze Perugii zbudowali już pięciopunktową przewagę (18:13). W ekipie gospodarzy świetnie spisywał się Wilfredo Leon, który popisywał się nie tylko mocną zagrywką, ale i skutecznymi atakami. Seta zakończył potrójny blok Perugii (25:17), dający wicemistrzom Włoch awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Tie-break był już tylko formalnością, bo wygrywając dwa sety drużyna z Perugii zapewniła sobie awans do półfinału. Trener Anastasi całkowicie zmienił szóstkę, dając szansę zmiennikom. Piąty set był dość wyrównany (7:7, 10:10), ale ostatecznie to wicemistrzowie Włoch rozstrzygnęli spotkanie na swoja korzyść, wygrywając 15:13 i cały mecz 3:2.

Drużyna z Perugii pozna przeciwnika w czwartek. Pierwsze starcie w dwumeczu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Itasem Trentino zakończyło się wynikiem 3:2 dla mistrza Polski. Rewanż we Włoszech.

Sir Safety Susa Perugia - Berlin Recycling Volleys 3:2 (24:26, 25:21, 22:25, 25:17, 15:13)

Sir Safety Susa Perugia: Semeniuk, Russo, Rychlicki, Płotnicki, Sole, Giannelli, Colaci (libero) oraz Herrera, Jaime, Leon, Piccinelli, Ropret, Mengozzi

Berlin Recycling Volleys: Tille, Schott, Mote, Sotola, Kessel, Brehme, Tsuiki (libero) oraz Ronkainen, Carle, Trinidad De Haro