Ostre słowa Zbigniewa Bońka po meczu Czechy - Polska

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Czechami w Pradze 1:3. Porażkę Biało-Czerwonych na swoim koncie na Twitterze skomentował były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Mecz w Pradze nie rozpoczął się dobrze dla polskich zawodników. Już po pierwszych trzech minutach Biało-Czerwoni przegrywali dwoma golami. Na listę strzelców wpisali się Ladislav Krejci II i Tomas Cvancara. Po przerwie Czesi powiększyli swoje prowadzenie, a trzecią bramkę dla rywali Polaków zdobył Kuchta.

Jeszcze przed końcem spotkania podopieczni Fernando Santosa byli w stanie zdobyć honorową bramkę. W 87. minucie celnym strzałem popisał się Damian Szymański. Ostatecznie debiut nowego selekcjonera polskiej kadry zakończył się porażką Biało-Czerwonych 1:3.

Dyspozycję polskich piłkarzy w Pradze postanowił skomentować Zbigniew Boniek. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował post na swoich mediach społecznościowych.

"Jak się z tego podnieść? Trzeba wygrać (a łatwo nie będzie) w poniedziałek. Do tego potrzeba trochę charakteru i kwadratowych jaj. Na analizy przyjdzie czas. Teraz operacja Albania" - napisał były reprezentant Polski.

W swoim wpisie Boniek odniósł się do nadchodzącego meczu reprezentacji Polski. Warto bowiem przypomnieć, że polscy piłkarze podczas marcowego zgrupowania staną jeszcze naprzeciwko narodowej drużyny Albanii. To starcie zaplanowane jest na poniedziałek 27 marca 2023 roku.