LM: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Perugia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W drugim środowym półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra we własnej hali z Sir Safety Susa Perugia. Relacja na żywo z meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sir Safety Susa Perugia na Polsatsport.pl.

Będzie to niewątpliwie starcie gigantów, a dla wielu kibiców oraz ekspertów rywalizacja obu ekip na tym etapie to przedwczesny finał.

 

Kędzierzynianie to zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Champions League, podczas gdy Perugia, w barwach której grają Wilfredo Leon oraz były siatkarz ZAKSY Kamil Semeniuk, znakomicie spisuje się w tym sezonie. Dodatkowo trenerem klubu z Italii jest dobrze znany w Polsce Andrea Anastasi, który jeszcze w poprzednim sezonie prowadził Projekt Warszawa, a z okazji dwumeczu z ZAKSĄ udzielił ekskluzywnego wywiadu Polsatowi Sport.

 

ZOBACZ TAKŻE: Geneza upadku AZS-u Częstochowa. Reportaż

 

ZAKSA aby dotrzeć do najlepszej czwórki rozgrywek musiała pokonać dwóch rywali w fazie pucharowej. Najpierw na drodze mistrzów Polski stanęli siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie. "Jurajscy Rycerze" nie zawiesili jednak wysoko poprzeczki obrońcom trofeum, a prawdziwe schody dla siatkarzy z Opolszczyzny zaczęły się w ćwierćfinale. W nim czekało Trentino, a więc doszło do starcia finalistów dwóch ostatnich edycji Ligi Mistrzów.

 

Kędzierzynianie wygrali u siebie 3:2, aby w takich samych rozmiarach przegrać w Trydencie. O awansie zadecydował złoty set, w którym zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy ZAKSY.

 

Jednego rywala mniej miała Perugia, a to dlatego, że zajęła pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale ekipa Anastasiego dwukrotnie pokonała Berlin Recycling Volleys 3:1 oraz 3:2.

 

Oba zespoły grały już ze sobą w Lidze Mistrzów. W sezonie 2017/2018 doszło wówczas do batalii o trzecie miejsce w turnieju Final Four. Perugia wygrała z ZAKSĄ 3:2.

 

Rewanż odbędzie się 6 kwietnia w Perugii.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sir Safety Susa Perugia od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie