ŁKS nie zawiódł. Pewne zwycięstwo na inaugurację fazy play-off Tauron Ligi

ŁKS Commercecon Łódź pokonał OnlyBio Pałac Bydgoszcz w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Tauron Ligi siatkarek. Podopieczne Alessandro Chiappiniego zwyciężyły w trzech setach. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 11 kwietnia w Bydgoszczy.

Łodzianki zdominowały rywalizację w pierwszym secie. Wystarczy wspomnieć, że w pewnym momencie prowadziły 12:2. Ostatecznie utrzymały wysoką przewagę i wygrały pierwszą partię 25:11.

Zawodniczki z Bydgoszczy podjęły walkę z rywalkami na początku drugiego seta. Z czasem jednak najlepsza drużyna rundy zasadniczej stopniowo zaczęła kontrolować grę i budować przewagę. Finalnie set zakończył się wynikiem 25:19 dla ŁKS.

Trzecia partia była formalnością. Łodzianki od początku prowadziły i nie pozwoliły przeciwniczką zbliżyć się do choćby wyrównania. Seta wygrały 25:18, a całe spotkanie 3:0. Rewanż zostanie rozegrany 11 kwietnia.

ŁKS Commercecon Łódź - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:19, 25:18)

ŁKS Commercecon Łódź: Valentina Diouf, Aleksandra Gryka, Julita Piasecka, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Kamila Witkowska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Kinga Drabek, Natalia Dróżdż, Angelika Gajer, Anastazja Hryszczuk.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Paulina Bałdyga, Kamila Kobus, Anna Lewandowska, Pola Nowakowska, Anneclaire Ter Brugge, Ewelina Żurowska - Agata Witkowska (libero) - Aleksandra Justka, Koleta Łyszkiewicz, Magdalena Mazurek.