Fortuna 1 Liga: Wygrana "Słoników" w hicie. Ekipa z Niecieczy na miejscu dającym awans

Radoslav Latal

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ograła Puszczę Niepołomice 2:1 w zaległym meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi. W pierwszym terminie spotkanie nie zostało rozegrane ze względu na zasypane śniegiem boisko w Niecieczy. "Słoniki" dzięki wygranej awansowały na drugie miejsce w tabeli, choć trzeci Ruch ma taką samą liczbę punktów.

Spotkanie ekip z Niecieczy oraz Niepołomic rozpoczęło się niesamowicie dla gospodarzy, którzy już 1. minucie wyszli na prowadzenie. Andrzej Trubeha skorzystał z błędu obrony drużyny Tomasza Tułacza i pokonał Kevina Komara.

"Słoniki" poszły za ciosem już po kolejnych 19 minutach. Taras Zaviyskyi asystował, a do siatki tym razem trafił Andriy Dombrovskiy. Wynik 2:0 stawiał zespół Radoslava Latala w bardzo komfortowej sytuacji.

Niepołomiczanie zeszli na przerwę z dwubramkową stratą, ale drugą połowę rozpoczynali z nowymi nadziejami... i trzema nowymi piłkarzami w jedenastce. Efekty przyszły błyskawicznie, bo już w w 48. minucie Rok Kidric wykorzystał dośrodkowanie Marcela Pięczka i strzelił gola kontaktowego.

Puszcza od 60. minuty musiała jednak grać w liczebnym osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Wojciech Hajda, który musiał opuścić murawę. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Po 26 kolejkach niecieczanie zajmują 2. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Prowadzi ŁKS, Puszcza jest piąta.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice 2:1 (2:0)
Gole: Andrzej Trubeha 1', Andrij Dombrowśkyj 20' - Rok Kidrič 48'

Czerwona kartka: Wojciech Hajda (60', Puszcza, za drugą żółtą)