Mecz bez historii! Siódme miejsce w PlusLidze dla PSG Stali Nysa

PSG Stal Nysa pokonała na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:0

PSG Stal Nysa pokonała na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:16, 25:17, 25:14). Tym samym ekipa z Nysy wygrała rywalizację o siódme miejsce w PlusLidze.

W pierwszym secie tego spotkania siatkarze Stali dominowali na boisku. Bez litości wykorzystywali większość błędów swoich przeciwników. Nic zatem dziwnego, że AZS w pierwszej partii był w stanie wygrać zaledwie 16 punktów. Szczególnie dobrze na parkiecie prezentował się Kento Miyaura. Japoński zawodnik w tej części meczu zdobył w sumie sześć "oczek".

Na początku kolejnego seta wydawało się, ze zwodnicy ekipy z Olsztyna przejęli inicjatywę i szybko doprowadzą do wyrównania. W pewnym momencie AZS prowadził nawet czterema punktami, ale zespół z Nysy nie miał zamiaru tak łatwo się poddawać. Siatkarze Stali już po chwili dogonili rywali i ponownie zaczęli stawiać warunki w tym starciu. Ostatecznie drugi set zakończył się triumfem gości 25:17.

Ostatnia część meczu już od początku należała do Stali. Było widać, że AZS nie jest w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo skuteczną grę oponentów. Podopieczni Daniela Plińskiego przez większą część seta prowadzili ponad dziesięcioma punktami. Ostatecznie gospodarze w tej części starcia byli w stanie wygrać tylko 14 wymian.

Dzięki temu zwycięstwu PSG Stal Nysa zajęła siódme miejsce w PlusLidzę. Warto bowiem przypomnieć, że pierwszy mecz w tej rywalizacji zakończył się porażką ekipy z Olsztyna 1:3 (21:25, 25:23, 17:25, 21:25).

Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa 0:3 (16:25, 17:25, 14:25)

MVP: Zouheir El Graoui

Wynik pierwszego meczu w rywalizacji o siódme miejsce w PlusLidze: PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 23:25, 25:17, 25:21)

Indykpol AZS Olsztyn: Robert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Szymon Jakubiszak, Moritz Karliztek, Grzegorz Pająk - Jakub Ciunajtis (libero) - Jan Król, Kamil Szymendera.

PSG Stal Nysa: Zouheir El Graoui, Michał Gierżot, Konrad Jankowski, Kento Miyaura, Patryk Szczurek, Nicolas Zerba - Kamil Dembiec (libero) - Wassim Ben Tara.