Ta pozycja to największy problem reprezentacji Polski siatkarzy? "Widzę słaby punkt..."

Siatkówka
Ta pozycja to największy problem reprezentacji Polski siatkarzy? "Widzę słaby punkt..."
fot. Cyfrasport
Paweł Zatorski to najbardziej doświadczony polski libero.

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić powołał szeroką kadrę na sezon 2023. Znalazło się w niej 30 siatkarzy. Większość pozycji jest bardzo dobrze obsadzona, interesująca rywalizacja o miejsce w składzie toczyć się będzie choćby na przyjęciu. Jest jednak pozycja, w której trener może mieć pewien problem...

Chodzi o pozycję libero. Trener Grbić w obecnym sezonie zaprosił do współpracy czterech zawodników, są to: Kuba Hawryluk, Jakub Popiwczak, Kamil Szymura oraz Paweł Zatorski. Na problemy polskich libero zwrócili uwagę eksperci w magazynie #7strefa.

Zobacz także: Nikola Grbić odkrył karty! Znamy szeroką kadrę reprezentacji Polski

 

– Widzę słaby punkt i mam problem z pozycją libero po tym sezonie. Przeciętny Zatorski, Popiwczak w poprzednim sezonie był lepszy, Hawryluk to melodia przyszłości, a Szymura nie zawsze jest "szóstkowym" graczem w Lubinie – stwierdził Jakub Bednaruk.

 

– To są twarde kwity. Paweł Zatorski jest 20. w rankingu przyjmujących, Kuba Popiwczak – 21., a Kuba Hawryluk – 41. Kamil Szymura jest w tej klasyfikacji ósmy, ale on nie zawsze gra – zaznaczył Jerzy Mielewski.

 

– Patrząc na cyferki na pewno macie rację, ale jak pamiętam, Paweł Zatorski w poprzednim sezonie też w klubie wybitnie nie zagrał, a Resovia w lidze prezentowała się średnio. Sezon reprezentacyjny był zupełnie inny. Paweł ma ogromne doświadczenie i głęboko w to wierzę, że bez najmniejszych problemów przygotuje się i wróci na swój światowy poziom – uspokoił trener Dariusz Daszkiewicz.

 

– Szkoda, że Damian Wojtaszek zakończył reprezentacyjną karierę, bo to, co wyprawiał w play-offach to była dla mnie rewelacja – dodał.

 

– Zgrupowanie to jest też rywalizacja. To jest moment, gdy Kuba Popiwczak ma szansę "nadepnąć" Pawła Zatorskiego. To znaczy on musi wykorzystać swoją szansę. W zeszłym roku cieszył się, że jest w kadrze i może grać. W tym sezonie może chcieć wykorzystać swoją szansę, by zostać jedynką. Wiem też jednak, jakie jest podejście trenera Grbicia do Zatorskiego. Uważa go za absolutną legendę, ikonę i zobaczymy, czy w tej kwestii się cokolwiek zmieni – powiedział redaktor Mielewski.


Dyskusja na temat powołań selekcjonera Nikoli Grbicia w materiale wideo:

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie