Novak Djoković odpadł z turnieju w Rzymie!

Novak Djoković poza turniejem w Rzymie.

Novak Djoković na ćwierćfinale zakończył zmagania w tegorocznym turnieju ATP w Rzymie. W środę słynny tenisista musiał uznać wyższość Holgera Rune, przegrywając z 20-latkiem w trzech setach.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla młodego z zawodników - w pierwszym secie Duńczyk wygrał 6:2 i objął prowadzenie. W drugiej partii do głosu doszedł jednak utytułowany Djoković, triumfując 6:4.

W decydującym secie Rune szybko dwukrotnie przełamał legendarnego rywala i nie wypuścił już przewagi do końca meczu, wygrywając 6:2 i całe spotkanie 2:1.

Wcześniej obaj zawodnicy rywalizowali ze sobą dwukrotnie. W 2021 roku w pierwszej rundzie US Open lepszy był Serb, który wygrał 6:1, 6:7, 6:2, 6:1. Rune zrewanżował mu się przed rokiem. Wówczas w finale ATP w Paryżu zwyciężył 3:6, 6:3, 7:5.

Novak Djoković - Holger Rune 1:2 (2:6, 6:4, 2:6)