Kolejna bramka Mateusza Klicha w MLS

Mateusz Klich

Piłkarz reprezentacji Polski Mateusz Klich, od stycznia zawodnik DC United, strzelił gola w wygranym 3:0 meczu w Waszyngtonie z Los Angeles Galaxy. To jego drugie trafienie w tym sezonie północnoamerykańskiej ligi MLS.

Wszystkie bramki padły pod koniec meczu. Wynik otworzył w 71. minucie Belg Christian Benteke, dwie minuty później podwyższył Kolumbijczyk Cristian Dajome, a w 80. na listę strzelców wpisał się Klich. Polak opuścił boisko w 89. minucie.

Stołeczna drużyna zajmuje szóste miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej z dorobkiem 19 punktów w 14 meczach.

32-letni Klich do klubu z Waszyngtonu, którego trenerem jest słynny Wayne Rooney, przeszedł na początku stycznia. Były piłkarz Leeds United podpisał dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia do 2025 roku.

W reprezentacji Polski rozegrał 41 meczów i strzelił dwa gole, ale zabrakło go w kadrze na mundial w Katarze.