Robert Lewandowski z asystą. Zwycięskie pożegnanie Barcelony z Camp Nou

FC Barcelona pokonała Mallorkę 3:0 w meczu w ramach 37. kolejki La Liga. Katalończycy zagrali ostatni mecz w tym sezonie na własnym stadionie. Cegiełkę do zwycięstwa "Blaugrany" dołożył Robert Lewandowski, który zaliczył asystę przy drugim golu.

Niedzielny mecz był wyjątkowy dla sympatyków FC Barcelona. Było to ostatnie spotkanie katalońskiego klubu na Camp Nou przed planowaną renowacją tego stadionu. W czasie przebudowy drużyna będzie grać na innym barcelońskim obiekcie Stadionie Olimpijskim. W trakcie spotkania pożegnano natomiast dwie klubowe legendy Sergio Busquetsa i Jordiego Albę, którzy wraz z końcem bieżącej kampanii żegnają się z FC Barcelona.

Katalończycy zaczęli to spotkanie z wysokiego "C". Już w pierwszej minucie zdobyli bramkę. Asystę zaliczył Gavi, który zagrał do Ansu Fatiego i ten skierował piłkę do pustej bramki. Sytuacja Mallorki bardzo mocno skomplikowała się w 14. minucie. Czerwoną kartkę otrzymał Amath Ndiaye i musiał opuścić plac gry. W 24. minucie Fati zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Tym razem podawał Lewandowski, który zagrał w pole karne do Fatiego, a ten płaskim uderzeniem pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie. Cały czas grę prowadziła FC Barcelona, która zamknęła graczy Mallorki blisko ich pola karnego.  W 70. minucie gracze Xaviego zdobyli trzeciego gola. Po zagraniu Ousmane'a Dembele Gavi dostał piłkę na skraju pola karnego i uderzył nie do obrony dla bramkarza.

FC Barcelona przełamała się po dwóch porażkach z rzędu. Katalończycy już wcześniej zapewnili sobie mistrzowski tytuł. Mallorca wygrała drugie spotkanie z rzędu. Kilka dni temu pokonała 1:0 Valencię.

FC Barcelona - Mallorca 3:0 (2:0)

Bramki: Ansu Fati 1,24, Gavi 70