Klub PlusLigi zatrzymał najlepiej punktującego siatkarza!

Siatkówka
Klub PlusLigi zatrzymał najlepiej punktującego siatkarza!
fot. PAP/Sebastian Borowski
Adam Lorenc nadal będzie grał w Cuprum Lubin.

Klub Cuprum Lubin ogłosił nazwisko kolejnego siatkarza na sezon PlusLigi 2023/24. Będzie nim atakujący Adam Lorenc – najlepiej punktujący zawodnik tej drużyny w zakończonych rozgrywkach.

Adam Lorenc to najlepiej punktujący siatkarz Cuprum w poprzednim sezonie. Zdobył trzy statuetki dla najlepszego zawodnika (MVP) meczu i był atakującym, który nie raz popisał się potężną zagrywką i blokiem.

 

Zobacz także: Nowy siatkarz w klubie PlusLigi. "Jego imię oznacza zwycięstwo"

 

"Powrócił do klubu po roku wypożyczenia i zaprezentował się jako stabilny, pewny siebie gracz. Wielokrotnie w końcówkach setów zachowywał chłodną głowę i potrafił przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść" – przeczytaliśmy w komunikacie.

 

Lorenc wystąpił w minionym sezonie w 22 spotkaniach, podczas których zdobył 321 punktów. Najwięcej oczek w jednym spotkaniu zdobył w meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom (28 punktów). Jego skuteczność w ataku w całym sezonie wyniosła 51,15%.

 

Dla 24-letniego atakującego będzie to drugi z rzędu rok w miedziowych barwach, a ogółem trzeci w Lubinie. Po raz pierwszy trafił tu w 2020 roku z ekipy Krispol Września, a sezon 2021/22 spędził w KPS Siedlce.

 

Lorenc to kolejny zawodnik potwierdzony przez lubinian na nowy sezon. Wiadomo już, że w drużynie zostaną również Paweł Pietraszko oraz Alex Berger, a zespołem pokieruje trener Paweł Rusek.

RM, Polsat Sport, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie