Lionel Messi znowu na oczach wszystkich! Tym razem w Albanii

Piłka nożna
Lionel Messi znowu na oczach wszystkich! Tym razem w Albanii
fot. PAP/EPA
Lionel Messi

Gigantyczny mural przedstawiający uśmiechniętego Lionela Messiego w reprezentacyjnej koszulce jest na ukończeniu w jednej z najbardziej znanych dzielnic albańskiej stolicy. Będzie nową atrakcją dla miłośników piłki nożnej w tym kraju.

Praca, pierwsza w Tiranie, autorstwa Maximiliano Bagnasco, wzbudziła zainteresowanie wielu gapiów, którzy zatrzymują się, by podziwiać fasadę nowej dziewięciopiętrowej siedziby uniwersytetu dla studentów medycyny, znajdującej się w pobliżu głównego stołecznego szpitala.

 

ZOBACZ TAKŻE: Barcelona ogłosiła plan przygotowań do nowego sezonu. Będzie tournee w USA

 

Mural ma blisko 30 metrów wysokości i 10 metrów szerokości i został zrealizowany w ramach piątej edycji Tirana Mural Festival, organizowanego przez radę miasta stolicy - wyjaśnił agencji EFE przedstawiciel tej instytucji, malarz Franko Dine.

 

Bagnasco powiedział, że pomysł zaproszenia go wyszedł od komisarza festiwalu, Helidona Halitiego, po obejrzeniu innych jego murali Messiego i Maradony. Nie bez znaczenia był fakt, że Albańczycy bardzo lubią argentyńską gwiazdę.

 

- Zawsze malowanie naszych bohaterów jest miłe, ponieważ dla mnie to zostawianie śladów mojego kraju w innym, to wymiana kulturowa – powiedział Bagnasco podczas krótkiej przerwy w pracy.

 

- Widzę, że Ronaldo też jest tutaj lubiany, ale w Argentynie jest tylko Messi. Teraz jest naszym bohaterem narodowym po zdobyciu mistrzostwa świata - dodał ilustrator i rysownik.

 

- Messi jest tak ważny dla Argentyńczyków, jak ten mural. Reprezentuje nas na całym świecie – dodał artysta, który starał się „być jak najbardziej realistyczny”, kopiując zdjęcie słynnego gracza, siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki.

 

Piłkarz jest przedstawiony w reprezentacyjnej koszulce z trzema gwiazdkami, co odpowiada trzem mistrzostwom świata, które zdobyła drużyna narodowa Argentyny.

 

- Miło jest zostawić tutaj coś z Argentyny, piłkarza tak ważnego jak Messi, który jest kochany na całym świecie, tak jak Maradona w swoim czasie – powiedział Argentyńczyk, autor licznych murali w swoim rodzinnym kraju, na Jamajce, w Rosji, we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych.

 

- To niewiarygodne, jak udało mu się wykonać Messiego w tak ogromnych rozmiarach. Jest identyczny, jakby to było jego zdjęcie – powiedział zaskoczony sprzedawca Besnik Kasmi.

 

 

Artysta rozpoczął pracę 26 maja, ale nie pracował codziennie z powodu deszczu i problemów z dźwigiem.

 

- Po finale i podczas mundialu widziałem go bardziej uśmiechniętego niż kiedykolwiek. Dlatego jest uśmiechniętym Messim, jest dumą Argentyńczyków i to właśnie chciałem osiągnąć - powiedział argentyński malarz.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie