To, co zrobili kibice Puszczy, zaskakuje. Tak powinno być zawsze (ZDJĘCIE)

Kibice Puszczy zachowali się z klasą po meczu z Widzewem w Łodzi.

Puszcza Niepołomice ma już za sobą historyczny debiut w PKO BP Ekstraklasie. Ekipa z Małopolski w pierwszym meczu nowego sezonu przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 2:3. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, chociaż tyle samo, co o rywalizacji na boisku mówi się o postawie kibiców gości.

Sam mecz był bardzo ciekawym widowiskiem. Puszcza zagrała bez kompleksów i jako absolutny beniaminek pokazała się z bardzo dobrej strony. Już w ósmej minucie podopieczni Tomasza Tułacza objęli prowadzenie. Gospodarze doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie zdobyli drugą bramkę.

Sporo działo się także w samej końcówce rywalizacji. Łodzianie podwyższyli rezultat w doliczonym czasie gry, ale jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra Puszcza zdobyła bramkę kontaktową. Zabrakło jednak czasu na ewentualne doprowadzenie do remisu.

Niepołomiczanie zebrali bardzo dużo pochwał za to spotkanie. Nie dotyczy to tylko piłkarzy, ale i kibiców. Stowarzyszenie Puszcza23 za pośrednictwem mediów społecznościowych udostępniło zdjęcia na których widać, jak sympatycy zespołu gości sprzątają po sobie, zostawiając swój sektor w nienaruszonym stanie.

"Gratulujemy wygranej i dziękujemy za nasz pierwszy mecz w Ekstraklasie w atmosferze piłkarskiego święta. Pozostawiamy po sobie sektor w pięknym stanie, tak jak go dla nas przygotowaliście - powodzenia i do zobaczenia u nas w Niepołomicach" - napisano.

To spotkało się z wielkim aplauzem pozostałych użytkowników. Niewątpliwie takie zachowanie powinno być normą na wszystkich stadionach.