Jan Błachowicz otrzymał wyjątkowy prezent. "Będę nosił ją z dumą"

Sporty walki
Jan Błachowicz otrzymał wyjątkowy prezent. "Będę nosił ją z dumą"
fot. PAP
Jan Błachowicz nagrodzony za uczciwe podejście do zawodowego sportu.

Jan Błachowicz (29-9-1, 9 KO, 9 SUB), który w nocy z soboty na niedzielę zawalczy w co-main evencie gali UFC 291, otrzymał wyjątkowy prezent. Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) nagrodziła Polaka za wysoką liczbę negatywnych testów antydopingowych i przekazała w jego ręce kurtkę, którą otrzymują tylko najbardziej "czyści" z zawodników.

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) nagrodziła Jana Błachowicza za uzyskanie ujemnego wyniku w 50 przeprowadzonych przez nią testach. Instytucja doceniła w ten sposób ducha fair-play i namaściła go na wzór do naśladowania. "Cieszyński Książę" postanowił przyjść w niej na ceremonię ważenia przed galą UFC 291.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękny gest i wielkie serce Jana Błachowicza (WIDEO)

 

"Będę nosił ją z dumą! Taką kurtkę otrzymują tylko zawodnicy, którzy otrzymali 50 negatywnych wyników w testach USADA.

 

Wierzę w czysty sport jako drogę do prawdziwego sukcesu. Kiedy odwieszę rękawice na kołek, chcę patrzeć na swoje odbicie w lustrze bez poczucia wstydu, a także bez wahania mówić, że wszystko osiągnąłem wyłącznie dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości.

 

W czasach gdy chodzenie na skróty jest modne, chciałbym promować tę postawę wśród młodych zawodników. Wartości są najważniejsze!" - napisał Błachowicz pod postem na Facebooku.

 

 

W co-main evencie gali UFC 291 Jan Błachowicz zmierzy się z Alexem Pereirą (7-2, 6 KO). Walką wieczoru tego wydarzenia będzie starcie Dustina Poiriera (29-7-1 NC, 14 KO, 8 SUB) z Justinem Gaethje (24-4, 19 KO, 1 SUB).

 

ZOBACZ TAKŻE: Anzor Azhiev: Wiemy, czym będzie próbował zaskoczyć rywal Jana Błachowicza

 

W najlepszej organizacji MMA na świecie "Legendarna Polska Siła" zadebiutowała 14 października 2014 roku. Do tej pory zawalczył w niej 18-krotnie, sięgając po drodze po mistrzowski pas kategorii półciężkiej.

 

Transmisja gali UFC 291 od godziny 04:00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport. Przed galą zapraszamy na studio, które rozpocznie się o godzinie 03:00, również w Polsacie Sport.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie